Учениця 8 класу Сербинівського НВК Лукашенко Павліна взяла участь в обласній конференції в рамках тижня екології, що відбулася на базі Вінницької обласної станції юних натуралістів.

  Павліна - фотокореспондент шкільного екологічного клубу «Первоцвіт» (керівники учителі біології Полякова О.М. та географії Михиринська Л.М.), що діє у школі з 2005 року.

  Три роки учениця займалася спостереженням стану первоцвітів на станціях екологічної стежини «Перлини Поділля», зібрала багату колекцію фотоматеріалів, опрацювала літературні джерела з проблеми охорони та збереження первоцвітів. Як результат – захистила на обласній конференції дослідницьку роботу «Охорона та збереження рідкісних та реліктових рослин нашого краю. Підсніжник звичайний (білосніжний)». Учениця висвітлила проблему та накреслила шляхи її вирішення, фактично запропонувала програму охорони підсніжників, на що звернули увагу члени журі конкурсу.

  Результатом цікавої кропіткої роботи Лукашенко Павліни стала перемога у конкурсі, І місце у скарбничку шкільних перемог та плани про участь у екологічних конкурсах на наступний рік. Тож хай цікавими будуть нові дослідження для юного науковця.