Такою була тема «круглого столу», засідання якого відбулось 24 листопада 2016 року під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Легези, голови районної ради Василя Малярчука, за участю заступника керівника виконавчого апарату районної ради з питань європейської інтеграції та зовнішніх зв’язків Наталі Рожок, начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Олександра Ярмоленка, головних лікарів медичних установ району.

  Під час вступного слова Василь Малярчук зазначив, що Жмеринський район - один із перших по впровадженню реформи медичної галузі, а відтак зміни в медицині на Жмеринщині відбулись вагомі. Він закликав керівників медичних установ висловити свої враження від реформування, вказати позитивні аспекти та недоліки, а також перспективи розвитку галузі охорони здоров’я в районі в майбутньому.

  Своє бачення щодо розвитку висловив головний лікар центральної районної лікарні Ростислав Боровський.

  Він зазначив, що під час проведення реформи в лікарні відбулась оптимізація. Висловив надію, що під час проведення адміністративно – територіальної реформи лікарня буде базовою, тому проводити скорочення в закладі є недоцільним. Він підтримав створення сімейної медицини, проте, помилкою вважає недостатню підготовка кадрів вищими учбовими закладами.

  Розвиток медичної галузі на третинному рівні охарактеризував головний лікар обласного закладу відновного лікування Богдан Боровський. Він зазначив, що наразі в закладі працює два відділення на 100 ліжок. Планується відкриття третього – кардіологічного відділення та збільшення кількості ліжок до 120. Перспективу розвитку медицини бачить у підсиленні вторинного рівня та у налагодженні співпраці із міською владою щодо фінансового утримання медичних закладів.

  Своє задоволення ходом реформи щодо надання екстренної медичної допомоги висловила головний лікар КУ « Жмеринська міська станція швидкої допомоги» Тетяна Кузьміна. Під час проведення реформи відбулось багато позитивних змін: отримано автомобілі, розписані чіткі вимоги та обов’язки персоналу, піднято імідж служби, є тісна співпраця з первинною ланкою, ін. Основною проблемою бачить недостатнє забезпечення медичним обладнанням.

  На застарілу матеріально – технічну базу, неможливість впровадження новітніх технологій скаржився головний лікар районної стоматологічної поліклініки Андрій Сорокін. З позитиву відмітив перехід установи в просторе приміщення колишньої залізничної поліклініки, що значно поліпшить якість надання медичних послуг.

  Про необхідність реформування та вагомі позитивні зрушення в первинній ланці говорив головний лікар центру первинної медико – санітарної допомоги Олег Калінський. Він зазначив, що за роки реформування в районі вдалось відкрити три найсучасніші амбулаторії, провести ремонти медичних закладів, впровадити енергозберігаючі технології, закупити обладнання. Проблемним питанням є кадрове забезпечення сімейними лікарями. Висловив побажання реформу здійснювати виважено, пропорційно.

  Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, соціально-трудових відносин, роботи з ветеранами районної ради Леонід Мельник зазначив, що для успішного впровадження реформи потрібна тісна співпраця між усіма рівнями надання медичних послуг та співпраця із міським керівництвом.

  Про небажання міського керівництва співпрацювати в частині утримання медичних закладів вів мову голова райдержадміністрації Олег Легеза. Він закликав головних лікарів знаходити шляхи налагодження співпраці із міською радою, зокрема, підготовкою на сесію міської ради відповідних програм, звернень.

  Начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Олександр Ярмоленко зазначив, що за роки проведення реформи в районі закладено міцний фундамент розвитку медицини. Він розставив акценти на головних проблемних питаннях галузі, що потребують вирішення.

  По завершенні голова райдержадміністрації Олег Легеза, голова районної ради Василь Малярчук підвели підсумок засідання «круглого столу» та дали доручення - всі пропозиції щодо якісного проведення реформи, які прозвучали на зібранні узагальнити та надати до облдержадміністрації для врахування.