Звіт про стан виконання за 10 місяців Програми Пенсійного фонду України щодо впровадження антикорупційних заходів на 2016 рік

  На виконання до Програми Пенсійного фонду України щодо впровадження антикорупційних заходів на 2016 рік, затвердженої наказом Пенсійного фонду України від 14.03.2016 №25, наказом Жмеринського об’єднаного управління ПФУ Пенсійним фондом України вживаються організаційні заходи по підвищенню якості контролю за виконанням функцій та попередженню корупційних правопорушень, мінімізації причин та умов, які сприяють їх виникненню.

  Програма передбачає виконання 16 завдань, з них по 12 передбачається виконання протягом року, по 2 – встановлено періодичність виконання, по 2 – встановлено терміни виконання.

  Запроваджено моніторинг додержання посадовими особами антикорупційного законодавства, зокрема, в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при нарахуванні пенсійних виплат працівникам органів Фонду за рішеннями судів.

  За 10 місяців роботи від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування та громадян не надійшло жодного повідомлення щодо можливих корупційних порушень з боку посадових осіб органів Фонду.

  Від спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції отримано 2 повідомлення (подання, приписи тощо) про факти порушення антикорупційного законодавства, щодо встановлення недостовірностей (розбіжностей) за результатами здійсненого фінансового контролю декларацій за 2014 - 2015 роки.

  З метою з’ясування причин та умов порушень статті 12 Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції” стосовно 4 державних службовців проведено службові розслідування.

  Реалізовуються інформаційні заходи серед населення, спрямовані на формування світогляду неприйняття корупції. В засобах масової інформації ( преса, в мережі Інтернет) розміщено статті (роз’яснень, коментарів тощо), проведено 11 семінарів, нарад, лекцій тощо серед державних службовців з питань антикорупційного законодавств.

  Впроваджується модернізація прикладних підсистем програмного забезпечення обліку сплати страхових внесків в Пенсійному фонді України, зокрема, в частині створення централізованої підсистеми ОССВ для органів Фонду, що дозволить обробку та зберігання даних загальнообов’язкового державного пенсійного страхування з повною актуалізацією та даними по Україні загалом.

  Забезпечується моніторинг організації та проведення Управлінням процедур закупівель. Управління Фонду зареєстроване в електронній системі публічних закупівель, інформація про проведення закупівель є доступною кожному.

  Забезпечується постійний контроль за формуванням потреби для фінансування пенсійних виплат з метою недопущення надання переваг при спрямуванні коштів на об’єкти з виплати та доставки пенсій. Здійснюється моніторинг результатів перевірок виплатних об’єктів поштового зв’язку національного оператора поштового зв’язку та банків.

  Завідувач юридичного сектору Жмеринського об’єднаного управління ПФУ Бабієць Ю.В.