Розпочалась 8 сесія 7 скликання районної ради, яка відбулась 17 листопада 2016 року із привітань депутатів, керівників комунальних установ та виконавчого апарату, які святкували дні народження в міжсесійний період.

  Під бурхливі оплески присутніх очільники району привітали редактора міськрайонного радіомовлення «Обрій» Оксану Фальфушинську із Днем радіо, телебачення та зв’язку, вручивши їй Почесну грамоти та грошову винагороду.

  Першим блоком розглянуто питання фінансового характеру. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Гамарник ознайомив присутніх із змінами до районного бюджету в частині перерозподілу коштів. Так, додатково виділено кошти на вирішення питань соціального захисту, проведення спортивних змагань, ремонт даху приміщення екстреної допомоги, ремонт поліклініки колишньої поліклініки залізничної лікарні, ремонт підлоги в районному будинку культури та ін.

  Під час розгляду даних питань головою райдержадміністрації Олегом Легезою було внесено пропозицію винайти кошти для погашення заборгованості по заробітній платі працівникам редакції міжрайонної газети «Жмеринський меридіан». Володимиром Гамарником було озвучено шлях вирішення даного питання. Депутати підтримали та одностайно проголосували за запропоновані зміни.

  Про районну програму «Соціальний захист і підтримка дітей незахищених категорій на 2017 – 2022 роки» доповідала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталя Довгополюк. Вона зазначила, що прийняття даної програми є необхідним, зважаючи на зміни, які відбуваються у нас в державі. А саме, до числа дітей незахищених категорій додались діти, батьки яких загинули під час Революції Гідності та антитерористичної операції. За дану програму депутати проголосували одностайно.

  Начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації Іван Побережний ознайомив із програмою енергозбереження та енергоефективності на 2017 рік. Доповідач довів присутнім доцільність прийняття такої програми, яка забезпечить ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у бюджетній сфері району, сфері надання комунальних послуг, скорочення бюджетних витрат на використання енергоресурсів, удосконалення системи енергоменеджменту, підвищення культури енергоспоживання серед населення. Програма одноголосно була підтримана депутатами.

  Про оптимізацію медичних закладів доповідав начальник відділу охорони здоров’я Олександр Ярмолено. Районні обранці підтримали рішення реорганізувати амбулаторію с.Сербинівці у ФАП та ліквідувати ФАПи в с.Леляки, Голубівка, Петрані.

  Одноголосно затверджено мережу освітніх закладів та у їх складі опорних шкіл і філій. А саме, чотири освітні округи: Браїлівський, Станіславчицький, Северинівський, Мартинівський із відповідними опорними школами.

  Проголосували депутати і за внесення змін та затвердження Статутів комунальних установ району та затвердили ряд технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

  Після завершення сесії виступила помічник народного депутата Івана Мельничука Ірина Осадча. Вона поінформувала присутніх про те, що за сприяння народного депутата з державного бюджету виділено кошти в сумі 1,1 млн. грн.. на ремонт відділення екстренної (невідкладної) медичної допомоги та реанімаційне відділення Жмеринської центральної районної лікарні. Депутати схвально сприйняли новину, докувавши Івану Мельничуку за розуміння та підтримку.