15 листопада в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. Вовкодава" відбулася творча зустріч з нашим земляком, уродженцем с. Дубова, а нині отаманом Нікопольського козацтва "Микитинська Січ" Січеславського краю (Дніпропетровська обл.) – Анатолієм Степановичем Салюком.

  На захід завітали студенти 2-ї групи 3 курсу Жмеринського ВПУ (майстри виробничого навчання - А.Є. Омельяненко та В.Ю. Твердохліб), завідуюча бібліотекою училища Л.С. Бабич та працівники нашої бібліотеки.

  З цікавими фактами з історії українського козацтва познайомила присутніх провідний бібліограф-краєзнавець Л. Тупчій.

  З перших хвилин свого виступу Анатолій Степанович вміло заволодів увагою аудиторії. З початку він коротенько розповів про себе, а далі – про відомих козацьких ватажків. Особливе місце у своїй розповіді приділив постаті кошового отамана Івана Сірка, бо саме на Нікопольщині знаходиться меморіальний комплекс "Могила кошового отамана І.Д. Сірка", який є національним надбанням України. Взагалі темою козацтва Анатолій Салюк займається вже з 1986 року. А ще наш гість разом зі своїми побратимами є учасником квартету "Микитинці", який є лауреатом обласного конкурсу козацької пісні "Звідси воля розлилась". В їхньому репертуарі народні та козацькі пісні, слова та музику до деяких з них пишуть самі. Під супровід гітари ми мали змогу послухати їх у виконанні отамана.

  Цікавою та несподіваною стала на зустрічі посвята в козаки одного з студентів – Олександра Придатько, яку провів А. Салюк. Ця подія запам'ятається хлопцеві на все життя.

  До заходу працівники бібліотеки підготували перегляд літератури "Служили Богові і Україні", а доповненням до нього стануть книги козацької тематики, автором яких є А.С. Салюк. Представник Жмеринського реєстрового козацтва Олексій Гамарник подякував гостю за змістовну розповідь від імені всіх присутніх, на згадку про зустріч було зроблено світлини.

  Л. Тупчій, провідний бібліограф-краєзнавець КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В. Вовкодава"