11 листопада в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. Вовкадава" було проведено конкурс знавців української мови, присвячений Дню української писемності та мови.

  "Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, звичаях, піснях і культурі. Рідна мова – це мова батька, матері, мова народу, серця" – такими словами розпочали захід бібліотекарі А. Стус та К. Пастух, який відбувся за участю учнів 8-А класу (кл. керівник Т. К. Федорчак) та учнів 8-Б класу (кл. керівник В. В. Ховренко) НВК ЗОШ I-IIIст. №4.

  Під час зустрічі бібліотекарі розповіли про українську мову, яка бере свій початок із найдавніших джерел датованих ХI ст. Горіли хроніки, храми, святі книги, а слово вийшло з вогню, як заповіт. Воно начебто чекало великої пори – пори формування нації – XV- XVII ст.

  Чимало скрутних часів зазнала мова протягом свої героїчної і трагічної історії. І чим більше минає часу, тим яскравіше ми це уявляємо. Пізнати історію рідної сторони, рідної мови нам допомагають книги і самобутня творчість нашого народу.

  Тому для юних друзів було проведено конкурс знавців української мови, в якому учні двох класів змагалися розумом, знаннями між собою.

  На допомогу у вирішенні конкурсних завдань був влаштований перегляд літератури "Мов джерельна вода, рідна мова моя". Команда-переможець отримала грамоту, інші учасники були відзначені подякою.

  На завершення зустрічі діти отримали солодкі призи.

  Ми щиро вдячні вчителям за гідні знання та вихованість учнів.

  Бібліотекарі А.Стус, К.Пастух