Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця Українське радіо започаткувало акцію ще 2000-го. Це робиться для того, щоб привернути увагу школярів до вивчення рідного слова, до історії української книги і до сучасних її проблем.

  З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури до написання ХVІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Україна на зламі тисячоліть» активно долучилися учні, вчителі, батьки, а також всі без винятку керівники загальноосвітніх навчальних закладів. Кожен з учасників мав змогу ще раз перевірити свою орфографічну й пунктуаційну грамотність, а головне – відчути себе невід’ємною частинкою великого народу, багатого на славну історію.

  З великою мірою відповідальності віднеслись до Всеукраїнської акції керівники та вчителі-філологи Кармалюківської, Мартинівської, Могилівської, Олександрівської, Почапинецької шкіл. По – особливому святково дійство відбулось у Кудіївецькій, Сьомацькій і Тарасівській ЗОШ І-ІІст. Зокрема у Тарасівській ЗОШ І-ІІ ст. до цього дня проводилась підготовка: учні писали твори про мову, проводили конкурс знавців українського слова, вивчали вірші про мову. Свято супроводжувалося українськими піснями.

  Традиційно в Коростівецькій школі проводяться заходи до Дня української писемності та мови. Цього року для учнів 5 та 6 класів проведено «Мовознавчу вікторину», де учасники продемонстрували знання з української мови, літератури, народознавства та історії України. Для старшокласників проведено гру «Найрозумніший».

  Пам'ятаймо, що наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої б'є, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України.