У зв’язку з погіршенням погодних умов, зниження температури повітря, налипання мокрого снігу, з метою недопущення випадків травматизму Управління Держпраці у Вінницькій області звертається до представників органів влади на місцях, суб’єктів господарювання усіх форм власності щодо вжиття дієвих заходів по забезпеченню дотримання працівниками вимог безпеки на робочих місцях, здійсненню постійного та належного контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.

  Враховуючи ситуацію попередніх років та з метою недопущення випадків травматизму пропонується суб’єктам господарювання усіх форм власності:

 1. Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни.
 2. Не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки.
 3. Забезпечувати всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
 4. Проводити перевірки всіх електро - та газоопалювальних приладів.
 5. Проводити перевірки газових приладів, пічного опалення на наявність тяги в димових та вентиляційних каналах у всіх опалювальних пунктах.
 6. Заборонити використання саморобних опалювальних приладів для обігріву адміністративних та виробничих об’єктів.
 7. Заборонити паління, а також використання відкритого вогню в виробничих приміщеннях.
 8. Забезпечити своєчасне прибирання території від снігу та посипання пішохідних доріжок протиожеледною сумішшю.
 9. Забезпечити постійний контроль та своєчасне прибирання криги та снігу, що звисає з дахів будівель.
 10. Заборонити перебування на робочих місцях, в тому числі на об’єктах охорони в нічний час сторонніх осіб.
 11. Обмежити виконання робіт на відкритому повітрі.
 12. Працівників, які виконують роботу на відкритому повітрі, забезпечити теплим спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.