Увага!

  З 1 по 30 квітня для всіх споживачів блакитного палива діятиме єдина ціна на газ – 7,18 грн.

  Споживачі природного газу на Вінниччині, як і в усій Україні, не отримали з 1 квітня 2016 року нової ціни на газ. Не було також запроваджено і абонентської плати за послугу із транспортування газу, як передбачалося вимогами Закону України «Про ринок природного газу».

  До 1 квітня 2016 року Кабінет міністрів України, на вимогу МВФ, повинен був розробити нову, вищу ціну на газ для населення. Проте Уряд не спромігся прийняти відповідне рішення, тому своєю окремою Постановою (№234 від 30 березня 2016 року) продовжив дію нинішніх цін на газ для населення до 30 квітня включно. Нову ціну на газ, як обіцяють у Уряді, буде затверджено вже 1 травня 2016 року.

  Варто зазначити, що ціна 7,18 грн є сьогодні єдиною для всіх категорій побутових споживачів природного газу. Кабінет Міністрів не продовжив дію так званої «пільгової» ціни на газ (3,6 грн) для тих споживачів, які використовують блакитне паливо для індивідуального опалення на об’єм до 1200 куб. м.

  Таким чином, на квітень зберігається практика, при якій «Нафтогаз України» купує газ у державного ПАТ «Укргазвидобування» за ціною 1 590 грн за тис куб, і реалізує населенню по 7 188 грн за тис куб. Також з 1 квітня 2016 року, всупереч різноманітним чуткам та вигадкам, не було запроваджено абонентської плати за газ для населення!

  Станом на 1 квітня споживачі сплачуватимуть звичний єдиний рахунок за використаний газ. Що ж стосується введення запланованої абонплати за послугу з транспортування газу та її розміру, то відповідне рішення має бути прийняте державним Регулятором НКРЕКП і затверджене нормативним документ ом. Нацрегулятор відтермінував прийняття рішення стосовно введення фіксованої абонентської плати до набрання чинності Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги природного газу й до встановлення тарифів на послуги транспортування ( для точок входу і точок виходу, розташованих на території України) та розподілу природного газу, виходячи з величини потужності. Тож не набрала чинності наразі й відповідна Постанова НКРЕКП від 25 лютого 2016 року.

  Адміністрація Жмеринського УЕГГ ПАТ «Вінницягаз»!