Соціальний працівник - це посередник між суспільством, соціальною групою, сім'єю та індивідом. Він має відповідну професійну підготовку для надання соціальної допомоги, для вирішення різного роду соціальних проблем. Соціальний працівник працює на межі особистого і громадського і, головним чином, там, де виникають ускладнення.

  Поява потреби у професійних соціальних працівниках пов'язана зі зміною поняття "допомога як розподіл матеріальних благ" і перехід до мобілізації зусиль на самовиживання з адресною допомогою соціального інституту. Головна задача соціального працівника в тому, щоб допомогти громадянам, сім'ї, соціальним групам, що опинилися у скрутному становищі, розібратися в ситуації і знайти вихід, використовуючи особисту ініціативу, власну працю та наявні ресурси.

  У Жмеринському психоневрологічному інтернаті перебувають люди, які великою мірою залежать від фахової підготовки та душевної доброти його працівників.

  4 листопада 2016 року творчий колектив КЗ «Жмеринський районний будинок культури» вітали з професійним святом - днем Соціального працівника працівників закладу. Своєю творчістю висловили подяку за їхню самовіддану працю.