3 листопада в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. Вовкодава" відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 160-річчю від дня народження Великого Каменяра – І. Франка.

  На заході були присутні студенти Жмеринської ВПУ (група №14, кл. керівник І.О. Любчак та майстер виробничого навчання В. С. Крупчук), учні шкіл міста та цінителі творчості письменника, які мали змогу насолодитись його творами, напитися Франкової поезії, що стала символом людської мужності.

  • Маленький хутір серед лук і нив
  • На горбику над річкою шумною –
  • Отам я в простій хлопській хаті жив,
  • І самота, і сум жили зо мною.

  Такими поетичними рядками Івана Франка розпочали захід його ведучі бібліотекарі А.Стус та С.Заступ. Працівники Жмеринської дирекції кіновідеомережі та кіновідеопрокату продемонстували відео "Безсмертна спадщина І. Франка". Під час заходу звучав вірш, який декламувала учениця НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія" Вікторія Нечипоренко. З дитинства Франко полюбляв українські народні пісні, тому деякі з них учасники заходу почули у виконанні Тетяни Скрими та фольклорного колективу Жмеринської дитячої музичної школи (керівник Л. В. Діденко).

  Всі бажаючи мали змогу ознайомитись з переглядом літератури про життя та творчість Івана Франка.

  На завершення заходу була представлена поема-казка І.Франка "Лис Микита", яку зіграли учні літературно-мистецького клубу "Синій птах", що діє при бібліотеці (керівник І. Козловська).

 Ім'я великого сина українського народу, письменника і вченого назавжди залишиться в наших серцях. Художньо довершена, повна життєвої правди творчість І. Франка належить до Золотого фонду української і світової класики.

  Біліотекар А. Стус КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. Вовкодава"