27 жовтня в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. Вовкодава" відбулося чергове засідання міськрайонного літературного об'єднання "Калинове гроно". Це був вечір-спогад присвячений 65-річчю від дня народження нашого земляка, уродженця с. Тарасівки, талановитого журналіста і поета Василя Івановича Страшного. Сьогодні йому було б 65... Але вже 6 років його немає з нами...

  Свої труди і дні він присвятив журналістиці, про котру мріяв з шкільних років. Водночас його чутлива й романтична душа завжди поривалася у світ краси, добра та справедливості і бриніла мовою поезії. Він писав просто й доступно, і водночас якось вишукано, лірично. Працюючи у редакції Жмеринської міськрайонної газети "Нові горизонти" в відділі сільського господарства, він був наставником і мудрим вчителем учнівської молоді міста. Проводив велику дослідницьку роботу, виступав перед широкими аудиторіями з лекціями та рефератами, бо протягом багатьох років ретельно і скрупульозно досліджував біографію першого українського президента Михайла Грушевського і зробив у своїх пошуках чимало знахідок та відкриттів.

  З 1979 року Василь Страшний обіймав посаду власного кореспондента обласної газети "Вінницька правда" – нині "Вінниччина". Останній час плідно працював на посаді власного кореспондента редакції газети у Козятинському, Калинівському та Погребищенському районах. Його любили за милі жарти, гарну українську мову, чудові образи героїв його матеріалів.

  Василь Іванович – автор двох книжок публіцистики – "Ранений птах болю не чує" (2002) та "Як би моя бабуся встали..." (2004). 2006 року побачила світ поетична збірка "Іду по осені" – 50 новелеток у поезіях та світлинах.

  Про це говорили ведучі заходу Лариса Тупчій та Вікторія Гринчук. А доповненням до їх слів стали спогади про земляка, якими поділилися люди, що близько знали його, товаришували з ним, працювали разом. Це – Володимир Горлей, Олександр Яремчук, Станіслав Єгоров, Сергій Петрук та його землячка Жанна Козаченко.

  Присутні мали можливість ознайомитися з переглядом творчого доробку В. Страшного та матеріалами про нього, підготовленими працівниками бібліотеки.

  Жмеринчанин, тарасівчанин, а тепер вічний мешканець Козятинського району, Василь Страшний прожив на білому світі 58 років. Але ми пам'ятаємо його гарні справи, щиру усмішку, красу його серця. А людина живе доти, доки живе про неї пам'ять...

  Л. Тупчій – провідний бібліограф - краєзнавець КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В. Вовкодава"