Дане питання обговорювали 27 жовтня 2016 року під час наради за участю очільників територіальних громад, керівників загальноосвітніх та медичних закладів району, структурних підрозділів Жмеринської райдержадміністрації. У зібранні взяли участь голова райдержадміністрації О.Легеза, його перший заступник О.Монастирський та голова районної ради В.Малярчук.

  У своєму вступному слові О.Легеза зазначив мету даного зібрання та тематику питань, які винесено на порядок денний. Зокрема, заплановано розглянути питання соціально-економічного розвитку району, фінансування на 2017 рік, зробити аналіз роботи в 2016 році, а також обговорити реформи, які відбуваються в державі.

  В.Малярчук запропонував сьогоднішню нараду провести у формі дискусії, де буде почуто думку кожного щодо шляхів вирішення проблемних питань.

  Керівники району вручили заслужені нагороди представникам освітянської галузі – подяки за сумлінну і бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління Міністерства науки та освіти України вчительці англійської мови Северинівської ЗОШ І-ІІІ ст. С.Щукіній та директору Почапинецької ЗОШ І-ІІІ ст. В.Шовкалюку.

  О.Монастирський вів мову про позицію району на рівні області за соціально-економічними показниками, реформи, які відбуваються в державі. Зупинився на питанні формування місцевих бюджетів, навантаження на них та особливості формування бюджету району на 2017 рік. Відзначив переваги, які з’явилися після запровадження системи електронних закупівель. Акцентував увагу на питаннях утримання закладів соціальної сфери, їх структуру та штатний розпис, наголошував на економному, раціональному й ефективному використанні бюджетних коштів.

  До відома присутніх начальник фінансового управління В.Гамарник довів інформацію щодо виконання районного бюджету за 9 місяців цього року. Зазначив, що у наступному році субвенція, яка виділяється на галузі охорони здоров’я та освіти буде призначатися тільки на оплату праці, всі інші витрати мають бути погашені за рахунок районного бюджету, що є великим навантаженням. Тому висловив думку про те, що на фінансування закладів соціальної сфери буде потреба у залученні коштів з місцевих бюджетів.

  Крім того, під час складання бюджету на 2017 рік слід врахувати і передбачене Урядом збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

  Начальник відділу освіти І.Цимбал, головний лікар Жмеринського РМЦПМСД О.Калінський, головний лікар ЦРЛ Р.Боровський доповідали про стан справ в очолюваних ними структурах. Увагу було акцентовано на аналізі діяльності за три квартали поточного року, структурі видатків, кадрових та проблемних питаннях, шляхах економії коштів, прогнозуванні видатків на наступний рік.

  Начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко повідомив про нову концепцію реформування медичної галузі. А саме, з початку 2017 року буде зроблено перший крок до страхової медицини. Реформа розпочнеться з первинної ланки. Головна суть реформи полягає у створенні конкурентного середовища для медичних фахівців та направлення коштів до пацієнта.

  В ході обговорення отриманої інформації виступив Браїлівський селищний голова В.Резедент, який вніс пропозицію проаналізувати бюджети територіальних громад та з’ясувати, які з них спроможні утримувати себе самі, а які живуть за рахунок інших. Ініціював повторне зібрання, де буде можливість розставити крапки над «і» - або ж об’єднуватися та спільно вести справи, за інших умов - жити за своїми доходами.

  По завершенню обговорення голова районної ради В.Малярчук звернувся до начальника фінансового управління з проханням зробити аналіз сільських, селищного бюджетів. А також зазначив, що за попередніми підрахунками, на наступний рік додатково з районного бюджету на утримання закладів освіти, медицини потрібно буде виділити близько 28 млн. грн.

  Підсумував роботу наради О.Монастирський. Зокрема, він зазначив, що мети досягнуто. Зібрання таким складом дуже корисне, адже всі тепер взаємообізнанні. Закликав до вчинення відповідних дій згідно конструктивних пропозицій В.Резедента. Звертаючись до очільників територіальних громад, наголосив на необхідності, по мірі своїх можливостей, підтримувати заклади соціальної сфери. А також реально дивитися на речі та жити в межах своїх фінансових можливостей.