У Жмеринці планують вирощувати елітні морські делікатеси. Одне з вінницьких підприємств вже розпочало реконструкцію приміщень колишньої хутряної фабрики. На місці швейних станків можуть з’явитися ємності з креветками та іншою вишуканою аква-продукцією.

  «Створення такого підприємства, це великий плюс для нашого міста, району, області. У перспективі будемо мати не лише елітну продукцію, яка завдяки мінімальному транспортуванню, може стати для жителів Вінниччини більш доступною. Це ще створення нових робочих місць для наших городян.

  Це додаткові податки, які підтримають місцевий бюджет. За планом, нове підприємство стане екологічно чистим для Жмеринки. Бо буде діяти за принципом новітніх технологій. Для самого нашого районного центру ще є кілька позитивних моментів. Підприємство викупило у банку збанкрутілу хутряну фабрику. Два великих приміщення, які знаходяться прямо при в’їзді у місто, простоюють без діла майже 25 років. Звичайно, вони за цей час стали занедбаними. А тепер, завдяки ремонтним роботам, приміщення мінімум, стануть красивішими візуально. До нового підприємства плануємо поліпшити дорогу та встановити там автобусну зупинку», - зазначив начальник управління економіки Жмеринської міської ради Анатолій Коновал.

  Колишня хутряна фабрика, яка свого часу шила на весь Радянський Союз вироби з соболів та норок, після розвалу СРСР припинила своє виробництво. Останніх 10 років приміщення перебували у банківській заставі. Нещодавно їх викупила вінницька компанія «Новосвіт».

  «До старту виробництва ще далеко. Спочатку потрібно зробити капітальний ремонт. На об’єкті немає живого місця. Ні даху, ні вікон, ні каналізації. Тільки почали реконструкцію будівель, а звідти вже вивезли 300 КАМазів сміття. Проводимо експертизи, чи дозволить технічний стан приміщень там працювати надалі. На сьогодні ставимо там дах, вікна, утеплюємо фасад. Ну і звичайно, підсилюємо конструкції. Плануємо ставити нові підстанції. За планами, це має стати сучасне виробництво, яке буде здатне працювати не лише на обласному рівні, і навіть, на національному. У перспективах експортування. Що саме будемо вирощувати, нічого казати поки не буду. Необхідно дочекатися висновків та дозволів експертів по об’єкту. Зауважу, шапки ми там шити точно не будемо. Наша фірма вивчили та опрацювали технологію, як слід розводити аква-культурою з усім тим, що росте у воді. А у воді може рости все, починаючи від водоростів, завершуючи осетрами. Та при позитивному розвитку подій, ми б почали з розведення креветок. Звичайно, коли виробництво налагодиться, ми свою продукцію зможемо реалізовувати і на Вінниччині. Для наших земляків звичайно будуть знижки. Та коли це буде, навіть і загадувати не станемо. Спочатку давайте дочекаємося завершення капітального ремонту об’єкту», - зауважив представник компанії «Новосвіт».

  За інформацією Вінниця. Info