Як зазначив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, в запропонованому Урядом бюджеті видатки на соціальну сферу зростуть на 35 млрд.грн., соціальні стандарти – на 10,1% при прогнозованій інфляції 8,1%.

  Уряд піднімає соціальні стандарти в міру можливостей економіки. На житлові субсидії закладено загалом 53,2 млрд.грн. В бюджеті закладено кошти на підвищення зарплат працівникам культури і викладачам ДЮСШ, на охорону здоров’я та освіти.

  Пріоритетом соціальних видатків Держбюджету є освіта “Зарплати педагогічним працівникам зростуть в середньому на 33 %. Вперше у освітній субвенції враховані видатки на здобуття повної загальної середньої освіти у ПТУ ( виділено 1,6 млрд.грн.). Вперше враховано цільові видатки на надання державної підтримки для здобуття професійно – технічної і вищої освіти учасникам бойових дій і їх дітям (184,6млрд.грн.). Стипендіальний фонд зросте на 576 млн. грн.. На підручники в бюджеті передбачено 0,4 млрд. грн.” – коментує Валерій Коровій.

  Значну підтримку отримає і сільське господарство , на розвиток виділено 5,5 млрд. грн., з них майже 3 млрд. грн. планується спрямувати на дотації малим і середнім фермерським господарствам. Допомога виділятиметься зокрема і на закупівлю техніки, що надасть поштовх для розвитку вітчизняних підприємств сільськогосподарського машинобудування.

  За словами голови облдержадміністрації ще одним з пріоритетних напрямків Держбюджету наступного року є охорона здоров’я. Оскільки видатки на МОЗ збільшуються порівняно з цим роком на 8,2 млрд. грн.

  У проекті Держбюджету на 2017 рік вперше може бути передбачена 100% оплата ліків, які держава має надавати безкоштовно, а на закупівлю ліків буде виділено майже на 2 млрд. грн. більше , ніж цього року.

  Зарплати медичним працівникам піднімуть в середньому на 20%.