Зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський під час брифінгу 18 жовтня 2016 року.

  У сфері малого і середнього бізнесу працює 655 суб’єктів підприємництва, з яких: 76 - малі підприємства, 6 - середні підприємства, 54 фермерських господарства та 519 підприємця - фізичних особи. Загальна кількість фермерських угідь – 8270,7 га, в тому числі садів – 119,4 га.

  З початку 2016 року створено 11 нових суб’єкта підприємництва (юридичних особи) аграрного спрямування. Протягом 8 місяців 2016 дві юридичних особи припинили господарську діяльність (за відповідний період 2015 року припинили діяльність 3 юридичних осіб).

  Впродовж 8 місяців 2016 року зареєстровано 67 фізичних осіб-підприємців, що на 28 осіб більше показника відповідного періоду 2015 року. Припинили господарську діяльність за цей період 44 фізичних осіб – підприємців. В попередньому році скасували свою підприємницьку діяльність за аналогічний період 125 осіб.

  Одним із головних завдань розвитку малого і середнього підприємництва залишається вирішення питань зайнятості населення.

  Спостерігаються зміни у розподілі існуючих суб»єктів малого і середнього підприємництва за видами діяльності. Суттєвий стрибок зробили підприємства, які працюють у аграрній сфері.

  В районі діють 5 регуляторних актів, які оприлюднені на сайті райдержадміністрації у розділі «Соціально-економічний розвиток району» рубрика «Регуляторна діяльність». Відділом економічного розвитку райдержадміністрації створено реєстр діючих регуляторних актів райдержадміністрації та сільських і селищної рад району.

  Районна державна адміністрація, як орган виконавчої влади, використовує всі можливості для того, щоб підтримувати розвиток малого і середнього підприємництва в районі, а саме:

  1. Кожних два роки розробляється районна програма розвитку малого і середнього підприємництва. Щорічно на виконання заходів програми в районному бюджеті передбачаються кошти. На виконання заходів районної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки рішенням 2 сесії районної ради 7 скликання від 15.12.2015 року передбачено асигнування в сумі 80,0 тис. грн. на реалізацію інвестиційного проекту суб’єкта малого (або середнього) підприємництва в сумі 50,0 тис. грн. та 30,0 тис. грн. заплановано направити на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків суб’єктам малого (або середнього) господарювання.

  2. Діє Жмеринська регіональна рада підприємців. До її складу входять 15 підприємців. Голова ради - Перепечай Олег Володимирович – підприємець з смт. Браїлів.

  3. Діє Жмеринська районна асоціація фермерів та приватних землевласників, яка має правовий статус юридичної особи. Очолює асоціацію Кравчук Віктор Степанович – голова фермерського господарства с. Жуківці.