Жителі Жмеринського району все активніше прагнуть зменшити витрати на комунальні послуги і підвищити енергоефективність власного житла та долучається до державної програми з утеплення. Вона доступна всім. Протягом минулого 2015 року оформили «теплий» кредит та згодом отримали компенсацію від держави 122 жителі Жмеринського району та міста Жмеринки на суму 1699,8 тис. грн. У 2016 році оформлено кредити 35 особам на суму 823,0 тис. грн.

  В рамках програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів у Жмеринці кредитує державний банк - Ощадбанк.

  Протягом 2013-2015 років переведено котельні на альтернативні види палива:

  • 1. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Чернятин (з природного газу на дрова);
  • 2. Браїлівська загальноосвітня школа І-ІІ ст. (з природного газу на дрова);
  • 3. Браїлівський дитячий навчальний заклад «Вишенька» (з природного газу на дрова).

  У 2016 році розпочато реалізацію проектів по переведенню котелень на альтернативні види палива:

  • 1. Станіславчицькою ЗОШ І-ІІІ ст. виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення робіт по заміні газового котла на твердопаливний. Загальна вартість проекту 1169,6 тис. грн.
  • 2. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Мартинівка отримала кошти з місцевого бюджету в сумі 30,0 тис. грн. на енергозберігаючі заходи (заміна вікон на металопластикові). До кінця 2016 року планується заміна газового котла на твердопаливний. Загальна вартість проекту 818,4 тис. грн.