Дуже символічно, що під покровом Пресвятої Богородиці, в День українського козацтва ми тепер відзначаємо День захисника України.

  Урочистості з нагоди свята за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, учасників антитерористичної операції, сімей загиблих, громадськості відбулися в Жмеринському районному будинку культури 13 жовтня 2016 року.

  В цей день зала вставала під звуки Державного Гімну України та на знак вшанування світлої пам’яті загиблих в роки Другої світової війни, під час Революції Гідності та в ході антитерористичної операції на Сході нашої країни, на знак поваги і співчуття рідним загиблих.

  Приємною несподіванкою стала прем’єра пісні, присвяченої загиблому в ході антитерористичної операції українському оперному співаку, волонтеру, учаснику бойових дій Василю Сліпаку, яку написали наші земляки: слова – Л.Тодосюк, а музику - С.Гринчук. Майстерно виконала її Н.Скрима.

  До пам’ятника загиблим героям-захисникам їхні побратими поклали квіти.

  До вітального слова запрошено першого заступника голови районної державної адміністрації О.Монастирського, заступника голови районної ради В.Бігаса, військового комісара Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Т.Андрійчука.

  Цей день і радісний, і сумний одночасно. Вітаючи захисників України зі святом, неможливо не згадати героїв, яких Жмеринщина втратила. Це сталося нещодавно – під час Майдану та проведення антитерористичної операції на Сході України. Валерій Брезденюк, Леонід Полянський, Тарас Шпіганевич, Анатолій Буйлук, Микола Яжук, Петро Шептицький, Віталій Вінниченко, Антон Москаленко, Вячеслав Семенов, Олег Пугачов, Микола Заболотний поклали свої життя на вівтар свободи і незалежності. Вони навічно у наших серцях.

  В першу чергу відзначено родини загиблих учасників антитерористичної операції. Їм вручено матеріальну допомогу, квіти та обереги – янголята, яких виготовили вихованці Браїлівського районного будинку творчості. Це не зменшить їхній біль від втрати, та вони знатимуть про те, що не залишені на самоті, що про них пам’ятають.

  42 учасника бойових дій, які проживають на території району, відзначено Почесними грамотами та грошовими винагородами. Вони також отримали янголят у дарунок від дітей.

  Концертна програма підготовлена учасниками художньої самодіяльності районного будинку культури.