В Жмеринському районі з 17 вересня по 17 жовтня 2016 року проходить „Місячник Цивільного захисту”. Серед заходів, що заплановані в ході місячника, 12 жовтня пройшли практичні навчання по відпрацюванню ввідної „Пожежа в приміщенні школи”. Евакуація учнів Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з приміщення школи проводилася після сигнального дзвінка.

  На шкільному стадіоні учнів чекала бригада швидкої медичної допомоги та аварійно-рятувальний автомобіль з фахівцями Жмеринського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

  Учні вишикувалися на стадіоні. Після переклички, кожний класний керівник доповів директору школи Жарук Людмилі Василівні про успішну евакуацію ввіреного їм класу.

  Дітям детально пояснили, як себе поводити під час пожежі: не панікувати, не забувати власні речі, щільно закривати двері класів, що унеможливить розповсюдження вогню, не штовхатися та, по можливості, допомогти слабшому. Наголошувалося на тому, що електропостачання споруди, в якій виник вогонь, має бути обов’язково припинено.

  Для кращого засвоєння практичних навичок по наданню першої медичної допомоги рятувальниками на ношах було винесено „травмованого учня”. Медичний працівник бригади швидкої медичної допомоги на імітованому постраждалому продемонструвала присутнім накладання шин на „переламаних” кінцівках та показала спосіб накладання джгута для зупинки кровотечі.

  Переконатися в широких можливостях пожежного аварійно-рятувального автомобіля та побачити на власні очі, як працює його обладнання, дітям допомогли Жмеринські рятувальники.

  Перед учнями виступив заступник начальника 8 – ДПРЧ у м. Жмеринка та Жмеринського району 2- ДПРЗ ГУДСНС України у Вінницькій області Віктор Сергійович Поліщук та його колеги. Діти побачили гідроножиці, якими розрізають метал будь якої товщини та визволяють постраждалих з металевої пастки, пощупали та оцінили костюм пожежника англійського виробництва та електричні засоби захисту.

  Для рятування людей з водяної або льодяної пастки в автомобілі є надувний човен та рятувальна соломина, рятувальний круг, жилет та мотузка.

  Входячи в задимлене приміщення, крім захисного костюма, пожежники користуються апаратом постауер для захисту органів дихання та зору. Діти радо на собі спробували дані засоби. Також було продемонстровано надувну подушку для підйому автомобіля, ємність для води розміром 500 л та стаціонарну автономну електростанцію.

  Не зважаючи на прохолодну погоду учні жваво та активно долучалися до спілкування з професіоналами. Отримані знання про правила поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій допоможуть їм в подальшому житті залишитися здоровими, неушкодженими та допомогти іншим.