Дане питання розглянуто на нараді з селищним, сільськими головами, яка відбулась 11 жовтня 2016 року під керівництвом голови районної ради Василя Малярчука, першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Монастирського, за участю заступника керівника виконавчого апарату районної ради з європейської інтеграції Наталі Рожок, заступника керівника виконавчого апарату районної ради з економічного розвитку Едуарда Крайніка.

  Основні аспекти законопроекту «Про державний бюджет України» на 2017 рік довів до відома присутніх начальник відділу фінансового управління райдержадміністрації Володимир Гамарник. Він ознайомив присутніх із змінами , які передбачаються в основному Законі України, зокрема щодо фінансування з державного бюджету тільки заробітної плати педагогічним працівникам. Інші виплати по утриманню загальноосвітніх та дошкільних закладів лягають на плечі місцевих бюджетів.

  Очільники територіальних громад обговорили дане питання та вирішили провести спільно із працівниками освіти, директорами шкіл нараду щодо проведення заходів, що зекономлять кошти районного бюджету.

  Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Олена Радіна довела до учасників наради інформацію щодо змін в акцизному податку на пальне, який раніше був дохідною частиною місцевих бюджетів. З 1 січня 2017 року основна частина (75 %) даного податку буде надходити в до державного дорожнього фонду і тільки 25 % залишиться у користуванні територіальної громади. З 2019 року всі 100 % надходитиме до державного фонду.

  Конструктивне обговорення викликало питання про добровільне об’єднання, підняте головою районної ради Василем Малярчуком . Він запропонував відверто висловлювати свою думку та настрої населення в громадах щодо даного питання.

  Кожен із керівників територіальних громад висловлювали своє бачення та пропонував модель адміністративного устрою.

  Всі сходились в одному – дане реформування не слід проводити поспіхом, а зважити кожне рішення, враховуючи думку громадськості.