Уряд до кінця року завершить роботу над Енергетичною стратегією України, що передбачатиме заходи досягнення енергетичної незалежності країни. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка у вівторок.

  "Наша енергетична стратегія, над якою ми працюємо і завершимо цю роботу до кінця цього року, передбачає, що ми маємо менше споживати енергоресурсів і робити це більш ефективно і збільшувати власне виробництво енергоресурсів для того, щоб наша країна була незалежною. І у тому числі "випригнути" з тієї кабальної угоди, яка була ухвалена у 2009 році", - зазначив Володимир Гройсман.

  Він нагадав, що за умовами згаданого контракту Україна купувала газ ціною у 450 доларів за 1000 кубометрів газу за принципом "береш не береш – маєш платити".

  Через існування різниці цін на газ на сьогоднішній день Україна втратила 53 млрд доларів і має позов від Російської Федерації на суму 40 млрд доларів.

  "Росія хоче стягнути з України ці колосальні ресурси тільки тому, що в 2009 році був підписаний цей ганебний контракт", - зазначив Володимир Гройсман.

  Говорячи про визначені Урядом пріоритети у проекті Бюджету на 2017 рік, Прем’єр-міністр зазначив, що заплановане створення Фонду енергоефективності. Уряд розраховує, що Фонд отримає ресурс у 4 млрд грн, який буде повністю проінвестований у потреби з енергозбереження. Прем’єр-міністр зауважив, що Україна залишається лідером щодо споживання енергоресурсів як у промисловості, так і комунальному секторі.

  "Маємо сьогодні бути не імпортером, а експортером енергоресурсів, а для цього нам треба ще багато чого зробити", - підкреслив Голова Уряду.