Ряд актуальних для життєдіяльності району питань розглянуто 6 жовтня 2016 року на нараді із селищним, сільськими головами під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Монастирського, голови районної ради Василя Малярчука.

  На початку зібрання під щирі оплески присутніх очільники району привітали голову Біликовецького сільського голову Олександра Цвеня із ювілеєм та вручили букет квітів.

  Про виконання доручення голови облдержадміністрації щодо забезпечення проведення восени 2016 року чергового призову громадян України на строкову військову службу виступив Олександр Монастирський, який вкотре закликав очільників територіальних громад сприяти проведенню призовної кампанії та не допускати ухилення юнаків від військової служби. Він зазначив, що при райдержадміністрації створена відповідна робоча група щодо проведення роз’яснювальної роботи серед юнаків,які ухиляються від виконання військового обов’язку. Запропонував при сільських, селищній раді створити служби оповіщення.

  Про обов’язок органів місцевого самоврядування щодо сприяння проведення призовної кампанії інформував військовий комісар Жмеринського об`єднаного міського військового комісаріату Тарас Андрійчук. Він відверто вказав на помилки, які здійснюють керівники територіальних громад під час призовної кампанії.

  Начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Юрій Рубан доповів про заходи, які плануються провести в районі з нагоди Дня захисника України. Олександр Монастирський акцентував увагу на тому, щоб в усіх територіальних громадах району приділити увагу привітанню захисників України, особливо учасникам бойових дій на Сході України.

  Начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації Іван Побережний інформував про підготовку закладів соціальної сфери до роботи в осінньо – зимовий період 2016 – 2017 років, зазначаючи, що всі заклади соціальної сфери готові до опалювального періоду. Ознайомив із розпорядженням голови райдержадміністрації від 27.09.2016 року № 288 «Про початок опалювального періоду 2016 – 2017 років на території Жмеринського району».

  Іван Карпович доповів про стан водопостачання та водовідведення в районі.

  Про порядок фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища інформувала начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Катерина Цабак.

  Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський довів до відома учасників наради зміст листа Жмеринського міжрайонного відділу Управління СБУ у Вінницькій області від 28.09.2016 року №53/ж/179-502нт щодо повернення земель у комунальну власність та листа Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій від 22.08.2016 року №10-04/16-КУ.

  Голова районної ради Василь Малярчук інформував про особливості формування районного бюджету на 2017 рік, зазначаючи, що багато витрат на утримання закладів соціальної сфери лягає на районний бюджет, що значно погіршить ситуацію із фінансування закладів комунальної власності району, в тому числі і міжрайонної газети «Жмеринський меридіан».

  З даного питання вела мову редактор міжрайонної газети «Жмеринський меридіан» Марія Райчук, яка просила керівників територіальних громад надати субвенцію на розвиток газети.