На Жмеринщині температурний режим під час опалювального періоду очікується близький до минулорічного 30.

  Кліматичну характеристику опалювального періоду 2016-2017 рр. надав начальник Вінницького обласного центру з гідрометеорології Юрій Власов.

  «У холодні зими опалювальний період на більшій частині території України перевищує 200 днів, а в теплі скорочується до 150-160 днів,- зазначив він. - У жовтні-грудні 2016 року середня місячна температура очікується близькою, а у січні-березні 2017 року - вищою ніж середня багаторічна температура за базовий період (1981 -2010 рр., тож можна очікувати, що опалювальний період триватиме близько 150 днів, а зима в цілому не буде холодною».

  Особливості переходу середньої добової температури через 8° у бік зниження восени (початок опалювального періоду) та у бік підвищення навесні (закінчення опалювального періоду) зумовлюються своєрідними фізико-географічними умовами, значною протяжністю території та синоптичними процесами.

  Впродовж 1986-2016 рр. опалювальний період зазнав змін (зменшився на 3-5 днів). Скорочення відбулося в основному внаслідок більш раннього закінчення (переходу температури повітря через 8° навесні у бік підвищення).

  Юрій Власов підкреслив: «Початок опалювального сезону залежить від синоптичних процесів жовтня. За багаторічними даними середня місячна температура повітря в жовтні складає 7,4 тепла. Саме у жовтні відбувається перехід середньодобової температури повітря через +8 у бік зниження, для Вінниччини це – з 10 по 15 жовтня. Заморозки в першій половині жовтня – явище звичайне. Проте, у жовтні 2016 року середньомісячна температура очікується близько +8, - це у межах норми. У листопаді очікується +2 тепла - теж норма,у грудні – мінус 1,5 градусів морозу,- вище норми на 1 градус. Січень 2017 року очікується з температурою 1,5 градусів морозу, що є вищим від норми показником на 4 градуси. У лютому очікуємо середньомісячну температуру - 1 градус морозу (вище норми на 3 градуси, а у березні + 2 градуси (вище норми на 2 градуси)».

  Тож головний синоптик області спростував побоювання щодо цьогорічної дуже суворої зими. За його словами, прослідковується стійка тенденція зміни клімату у наших широтах до більш теплого та сухого.

  На 28 вересня запаси продуктивної вологи в 10см шарі грунту становили 1-3 мм, а в 20см шарі грунту 1-5 мм. В окремих районах області верхній шар ґрунту практично сухий. За прогнозом обласного центру з гідрометеорології, на Вінниччині невеликих дощів слід очікувати у період з 3 до 6 жовтня.

  Температура зберігатиметься близько 20 градусів вище нуля вдень та 7-12 градусів тепла вночі.