Шановні батьки, дорогі діти!

  Велика кількість травмувань зчиняється саме від дитячих пустощів. Аналіз причин травмування дітей показує, що переважна більшість нещасних випадків була спровокована недбалістю дорослих. Враховуйте психологічні особливості дітей дошкільного віку: їхню цікавість, непосидючість, відсутність життєвого досвіду. Щоб уникнути травмувань малечі дотримуйтесь правил:

  1. Навчити дитину безпечним іграм. Не дозволяти проводити ігри, пов'язані із схованками в шафах та інших предметах що закриваються, за занавісками та з пересуванням в темряві.

  2. Якщо дитина має окрему кімнату, то всі її речі повинні знаходитись на висоті піднятої руки, щоб виключити потребу діставати щось з стільця чи табуретки. Над ліжком не повинні висіти ніякі предмети.

  3. Лампи в електроприладах повинні бути повністю закриті плафонами.

  4 Гострі, ріжучі, колючі і крихкі предмети повинні знаходитись в недоступному для дітей місці

  5. Особливу увагу потрібно звернути на зберігання ліків. Ліки повинні зберігатися в закритій під ключ шафі.

  6. Іграшки не повинні бути небезпечними для дитини (лазерні іграшки, кулькові та водні пістолети) Якщо іграшка розбирається, то складові й частини за розмірами повинні бути такими, що не вміщаються в рот. ніс, вухо. Перевірте іграшки на можливість розбивання (уламки можуть поранити дитину).

  7. З сумісними іграми з дітьми не використовуйте петарди.

  Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області