4 квітня 2016 року в Україні змінилися правила реєстрації місця проживання. Відбулося це у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та затвердженням нових Правил реєстрації місця проживання (Постанова КМУ №207 від 02.03.2016 р.).

  Головною відмінністю нового порядку стало те, що реєстраційні дії тепер здійснюють не органи міграційної служби як було раніше, а органи місцевого самоврядування.

  У цій статті наведено основні положення нових правил і процедури «прописки» новонароджених в 2016 році.

  Не зайвим буде нагадати, що поняття «прописка» хоча і продовжує використовуватися в суспільстві в розмовній мові, проте вже застаріло і в наразі в законодавстві не існує (замість нього діє процедура «реєстрація місця проживання»).

  Де може бути зареєстроване місце проживання новонародженої дитини ? Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

  В першу чергу, дитина не може бути зареєстрована в квартирі чи будинку, де не зареєстрований ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

  Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

  В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

  На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

  Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

  Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

  Серед документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) , паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ мита.

  За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів ДРАЦС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

  Реєстрація місця проживання дитини через органи соціального захисту. Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

  Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні. . Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.

  Жмеринське бюро правової допомоги