З плином часу все змінюється, і лише від людей залежить, чи до кращого йде цей невпинний процес. Україна потребує якісних змін вже сьогодні. Нове покоління повинне подолати бар'єр нерозуміння суспільства та розпочати наполегливу роботу, напрямлену на розвиток держави і збереження української нації.

  Саме тому активна молодь Жмеринщини зробила перший крок до мети: 30 вересня розпочався трьохденний молодіжний форум жмеринчан, яким небайдужа доля держави.

  Захід відбувся на мальовничих просторах рідних Карпат. Команда молоді зупинилася на спортивно-оздоровчій базі "Україна" у селищі Ворохта. Молоді лідери підкорили найвищу вершину гірської України Говерлу (2061м). На горі було розгорнуто один з найбільших державних прапорів в Україні, який має власну історію перебування на Майдані та Сході України. Жмеринчани виконали державний гімн та засвідчили своє перебування на вершині відеофільмом та світлинами. Сходження було непростим як для початківців, так і для досвідчених туристів, але для тих, хто по-справжньому хоче змін не існує жодних перешкод. Молодь Жмеринщини, крім Говерли, здійснила на другий день похід гірськими хребтами на межі Закарпаття і Прикарпаття , зійшла на Яблунецький перевал та завітала до туристичної перлини Карпат Буковелю.

  В останній день форуму - подорожі молодь відвідала м. Яремча, а саме місцевий водоспад, сувенірний ринок, музей національно – визвольного руху, а по дорозі додому зупинилися в м. Коломиї та зазирнули до тутешнього музею писанки, який признано одним із семи чудес України. У місті відчувається рідний український колорит, що поєднується із європейським способом життя.

  Емоцій та вражень отримано більш ніж достатньо, але активісти зібралися на лоні природи зовсім не для розваг. Саме на виїзному засіданні ради активної молоді було прийнято важливе рішення - створити районну молодіжну громадську організацію, яка візьме на себе відповідальність за просвітницьку роботу серед населення та спробує внести зміни у розвиток громадського життя. Форум жмеринчан відбувся у форматі "відкритого мікрофону", тобто кожен зміг висловити свої міркування з приводу напрямку діяльності новоствореної організації. Саме на принципі збору та обробки думок базується справжнє громадянське суспільство, яке здатне впливати на владу у прийнятті важливих рішень та брати на себе відповідальність за розв'язання дрібних побутових проблем. На засіданні колектив лідерів молодіжного руху затвердив статут та розглянув основні його положення. Офіційно свою роботу громадська організація планує розпочати вже найближчим часом.

  До молоді Жмеринщини приєдналися поважні гості, а саме керуючий справами районної ради Олена Олександрівна Родіна та директор районного центру соціальної служби сім'ї, дітей та молоді Руслан Васильович Осипчук. Вони запевнили у своїй підтримці розвитку громадської організації активних молодих людей. Поїздка та форум виявилися надзвичайно корисними, плідними та пізнавальними для усіх учасників завдяки начальнику відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Жмеринської РДА, депутату районної ради Василю Михайловичу Марчуку, який взяв на себе організацію захопливого заходу.

  "Це ваше майбутнє і лише вам під силу збудувати нову країну та відродити національні традиції. Молоде покоління повинно взяти на себе відповідальність за здійснення своїх мрій. Ніхто крім вас цього не зробить. " - зазначає пан Марчук і з ним важко не погодитися.

  Молодь має шанс змінити наше життя на краще, зруйнувавши стіни нерозуміння та підкоривши вершини людської думки, але , ніхто не казав, що це буде легко. Кажуть, що добрий початок - половина справи, що ж, перший крок уже зроблено, а далі все залежить від наполегливості небайдужих. Тож долучайтеся до молодіжного руху заради власного майбутнього.

  Ірина Ковальчук - учениця Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст., член районної молодіжної організації