Так, не хлібом єдиним живе людина, і їжа духовна буває навіть важливішою або вкрай необхідною.

  Робота спеціалістів управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації непроста. Вона пов’язана із щоденним спілкуванням з людьми пільгових категорій, які приходять до установи зі своїми бідами, вимогами, нерідко з негативом, який працівники управління перепускають через себе. Тому вдома шукають порятунок і відпочинок в своїх улюблених заняттях.

  Віддушиною для багатьох із них стало заняття декоративно-прикладним мистецтвом. Це вишивка нитками і бісером, в’язання спицями та гачком, виготовлення ляльок, подушок, оберегів та картин з насіння, виробів з паперу із застосуванням різних технік, фотографія, декоративний розпис і багато іншого. Але все це було справою особистою і про таланти кожного з працівників знали одиниці.

  Дізнатися про багатство внутрішнього світу працівників соціального захисту допоміг конкурс. Обласна організація Профспілки працівників соціальної сфери України оголосила огляд – конкурс декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. На цю пропозицію охоче пристало управління соціального захисту Жмеринської райдержадміністрації. Огляд робіт працівників проведено в кабінеті начальника управління Н.Василик 27 вересня 2016 року. Серед гостей виставки були: голова обласної Профспілки Г.Собко, перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, голова районної ради В.Малярчук, директор територіального центру соціального обслуговування Т.Оголенко, керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.

  Відвідувачів виставки вразила як кількість зібраних експонатів, так і різнобічність напрямків народного мистецтва і, безумовно, їх краса, а ще таланти майстринь. Демонстрацію своїх робіт та коментарі до них надавали автори виробів. Гості ж висловлювали своє захоплення, цікавилися технікою виконання, матеріалами, терміном затраченого часу.

  Зараз проходить тільки перший тур конкурсу, який триватиме до 5 жовтня в первинних профспілкових організаціях колективів працівників соціальної сфери. За його результатами буде відібрано кращі роботи для участі у другому турі на обласному рівні, що пройде з 5 до 20 жовтня. Тоді буде визначено і нагороджено переможців. Оцінку конкурсним роботам виставлятимуть за такими критеріями як майстерність виконання, творчий підхід, оригінальність, ступінь володіння технікою. Переможці огляду – конкурсу в кожній номінації будуть нагороджені дипломами та грошовими виплатами у розмірі 200 грн. за рахунок коштів Профспілки. Інші учасники отримають Подяки від обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери.

  Метою проведення заходу є стимулювання і мотивація профспілкового членства, згуртування за інтересами та підвищення плідності спілкування. А також залучення членів профспілки до організації змістовного відпочинку і дозвілля, піднесення їх культурного рівня, посилення духовного розвитку та естетичного виховання, сприяння популяризації художньої творчості.