Таке рішення було ухвалено на громадських слуханнях, які відбулися в Жмеринській ЦРБ за участю громадських активістів, представників інтелігенції міста та району, колективу самого закладу.

  Ініціатором та рухівником ідеї присвоєння імені В.П.Вовкодава комунальному закладу «Жмеринська центральна районна бібліотека» виступив депутат районної ради 7 скликання, голова районної організації політичної партії «Народний Рух України», начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації В.Марчук. Ним було надіслано відповідний депутатський запит до сесії районної ради.

  Для втілення ідеї в життя однією із необхідних процедур є громадські слухання.

  Володимир Петрович Вовкодав був однією із найвидатніших постатей на Жмеринщині. Активний борець за незалежну Україну, відомий український фольклорист, етнограф, краєзнавець, громадський діяч, член Спілки журналістів України, член Історичного клубу “Холодний Яр”. Лауреат літературно-фольклорної премії ім. Павла Чубинського, премії “За подвижництво у державотворенні” ім.полковника Армії УНР Якова Орла-Гальчевського. Володар, ордену «За заслуги перед Батьківщиною» ІІІ ст. Колишній політичний в’язень, людина непосидюча, небайдужа, справжній патріот – оптиміст, котрий щиро вірив у світле майбутнє України. Любов до рідної України, бажання їй кращої долі завжди було сенсом життя справжнього «лицаря українського духу». Сімнадцятирічним юнаком розклеював листівки проти німецької чуми та червоного терору. За зв’язок із національно – визвольним рухом хлопця засудили до каторжних робіт. Повернувшись до рідного краю закінчив медичне училище. В далеких 60 – х роках місцем роботи свідомо обрав с. Кармалюкове Жмеринського району. Тут справою його життя стало дослідження життя і діяльності Устима Кармалюка. Він став засновником музею народного месника в селі Кармалюкове та ініціатором встановлення пам’ятників Устимові Кармалюку в Летичеві та його родинному селі Головчинці – тепер Кармалюковому. Творчий доробок Володимира Петровича складає 2000 записаних народних пісень, сотні легенд, переказів, усмішок, приказок, повір’їв, замовлянь, тлумачень снів, прізвиськ, топонімічних назв, діалектизмів, які увійшли до збірників “Весільні пісні”, “Народні оповідання”, “Калинова сопілка”, “Український сонник”, “Голод-33: народна книга-меморіал”, “Євшан-зілля”, “Народні повір’я” та “Подільські криниці”. Видав власні фольклорні записи про Устима Кармалюка “Останній гайдамака”, сатиру на совєтську владу “Правда очі коле”, збірку “Людське око бачить глибоко”, книгу “Лицар українського духу”. Співавтор історично-краєзнавчого нарису “Жмеринський край”, автор багатьох публікацій про Визвольну боротьбу, зокрема про отаманів Якова Гальчевського, Якова Шепеля, Хмару (Семена Харченка-Харчука). Автор наукових розвідок, публікацій про визвольний рух на Поділлі у 20-і р.р. 20 ст., статей «Дерева-пам’ятки на батьківщині Кармалюка», «Доба сталінізму і застою в приказках земляків Кармалюка», «Голгофа одного села: До 60-річчя великого терору». На Жмеринщині районною організацією НРУ засновано премію ім. Володимира Вовкодава, яка вручається школярам, найкращим знавцям рідного краю і рідної мови.

  В ході слухання усі без винятку виступаючі були одностайні у думці про доцільність присвоєння імені відомого жмеринчанина бібліотеці.

  Л.Тупчій – провідний бібліограф-краєзнавець, член Національної спілки журналістів України ознайомила учасників зібрання з творчим доробком В.Вовкодава, розповіла про співпрацю із ним.

  Завідувач музею історії с.Кармалюкове Л.Крайнік повідала про життєвий шлях видатної людини, наголосила на його вагомому внеску у збереження історичної пам’яті. Зазначила, що така людина вартує наслідування і возвеличування.

  В.Горлей – голова літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно», член Спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, лауреат обласної літературної премії ім..М.Трублаїні вів мову про дослідницьку роботу В.Вовкодава, його творчі доробки та видання про самого «лицаря українського духу». Повідомив про напрацювання до видання ще однієї книги про Володимира Петровича.

  Громадський діяч, голова міськрайонного осередку Спілки журналістів України О.Гамарник у своєму виступі поділився спогадами про В.Вовкодава, зазначив, що жмеринчани мають бути горді з того, що в районі жила така достойна людина.

  О.Яремчук поділився своїми журналістськими спогадами про видатну людину, відзначив його людські якості.

  Колишній редактор радіомовлення «Обрій», член Спілки журналістів України С.Петрук розповів про своє знайомство з В.Вовкодавом, відзначив його патріотизм та значний внесок у дослідження життя У.Кармалюка, нашого краю, культури народу. Повідомив про зберігання аудиозаписів за участю Володимира Петровича та фотоматеріалів.

  Член Спілки журналістів України, заслужений вчитель України М.Біньківський розповідав про свою роботу в Кармалюковому, знайомство з В.Вовкодавом та членами його родини.

  Директор КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека» Л.Шульган висловила думку колективу закладу щодо надання бібліотеці імені видатної людини. Наразі, колектив одностайно підтримує цю пропозицію.

  Громадський діяч, мешканець м.Жмеринка В.Гадлевський назвав В.Вовкодава солдатом нації, гордістю та прикладом до наслідування.

  Директор Чернятинської ЗОШ І-ІІІ ст. А.Кучинський поділився своєю історією про знайомство і співпрацю з Володимиром Петровичем, який йому, тодішньому студентові, допомагав писати курсову роботу про Устима Кармалюка.

  В.Марчук довів до відома присутніх зміст проекту плану заходів «Про відзначення в районі 90-річчя від дня народження В.П.Вовкодава», який буде винесено на розгляд сесії.

  Одностайним голосуванням «за» учасниками громадських слухань було ухвалено рішення про доцільність присвоєння імені видатного земляка В.П.Вовкодава центральній районній бібліотеці.