Друга світова війна стала випробуванням для всього населення нашої Батьківщини. Не тільки солдати воювали на передовій, але і весь народ країни, так чи інакше, брав участь у військових діях. Хтось працював на заводах у кілька змін, інші організовувались у партизанські загони і боронили землю своєї країни знищуючи противника з тилу. Ці сміливі люди всіма можливими і навіть неможливими способами заважали фашистським загарбникам реалізувати свої амбітні плани заволодіння Європою. Партизанські загони складалися не тільки із дорослого населення, до підпільної діяльності часто залучалися підлітки. Такими юними, нещодавніми випускниками семирічки були в роки війни і наші герої.

  Напередодні Дня партизанської слави 21 вересня 2016 року перший заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації О.Монастирський, заступник голови районної ради В.Бігас відвідали учасників партизанського руху за місцем їх проживання.

  В Жмеринському районі залишилося двоє колишніх партизанів – Г.Ходорова, яка була членом партизанського загону ім.В.Леніна, що діяв на Вінниччині та О.Чайка, який у складі партизанського загону ім.Й.Сталіна, під керівництвом В.Порика виконував завдання у боротьбі проти фашистських агресорів на території Франції. Обом уже за 90 літ та їхня пам’ять добре зберегла інформацію про події років Другої світової війни.

  На гостини до Г.Ходорової в смт.Браїлів разом із районним керівництвом завітали і представники місцевої влади – заступник селищного голови Н.Слободенюк, секретар селищної ради Р.Сваричевський, голова первинної ветеранської організації Б.Басістий.

  В с.Курилівці, де мешкає О.Чайка, до делегації з району приєднався сільський голова А.Кречковський.

  О.Монастирський та В.Бігас привітали Ганну Олексіївну і Олексія Климентійовича від імені голови райдержадміністрації О.Легези та голови районної ради В.Малярчука. За мужність та відвагу, високе почуття патріотизму і відповідальності, проявлені під час виконання завдань в період перебування в партизанських загонах, вагомий внесок у здобуття перемоги над фашизмом, розбудову держави в повоєнний період, активну громадську позицію та з нагоди Дня партизанської слави ветеранів нагороджено Почесними грамотами та грошовою винагородою. За дорученням обласного керівництва їм також вручено відзнаки обласного рівня.

  З часу закінчення тієї страшної війни минув 71 рік і нащадки можуть пишатися великою перемогою, незамінний внесок в яку внесли партизани, виступаючи проти ворога в єдиному пориві.