Відділ містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації інформує:

  Впровадження тарифів на електричну енергію, диференційованих за періодами часу

  Одним з проблемних питань сталого функціонування системи електропостачання є нерівномірність графіка навантаження, а точніше – складність та затратність покриття цієї нерівномірності наявними енергогенеруючими системами. Аналіз споживання електричної енергії споживачами свідчить про значну нерівномірність добового графіка навантаження об’єднаної енергетичної системи України.

  Головною можливістю вирівнювання графіків навантаження генеруючих потужностей в енергосистемі стає взаємодія енергосистеми зі споживачами на основі адміністративних та економічних заходів. Один з підходів в економічній зацікавленості споживачів – застосування тарифів, диференційованих за зонами доби – погодинних тарифів. Такі тарифи діють в Україні з 1995 року і на даний час більшість підприємств та організацій Вінницької області переконались в економічній доцільності диференційованих тарифів. Побутові споживачі (населення) спожили за 2015 рік 56% від загального електроспоживання області, а кількість споживачів, які перейшли на розрахунки за багатотарифною системою становить майже 4%.

  Згідно п.2.3 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №498 від 23.04.12 р. (зі змінами) «Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію», встановлені наступні тарифні коефіцієнти:

  • - двозонний тариф – 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години) та повний тариф у інші години доби;
  • - тризонний тариф – 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години); 1,0 - повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години); 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

  При застосуванні двозонного тарифу споживач економить кошти в будь-якому випадку. Тризонний тариф для ефективного використання потребує ретельного розподілу роботи електрообладнання по годинам доби.

  Для досягнення суттєвої економії коштів потрібно перевести потужне електрообладнання на «нічний» режим роботи. Для тризонного тарифу необхідно зменшити споживання електроенергії в години максимального навантаження енергосистеми.

  За детальним роз’ясненням звертатись: Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Вінницькій області, адреса: м. Вінниця, вул. Стрілецька, 51, тел. (0432) 63-41-58, електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..