15 вересня відбулась планова група зустрічей для прийомних батьків, батьків-вихователів, організована Жмеринським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Даний захід в нашому районі проходить традиційно.

  До роботи долучилась начальник відділу державних соціальних інспекторів УСЗН Жмеринської РДА Вдовиченко Н.І.

  Тема заходу: «Особливості виховання прийомних дітей, дітей-вихованців, які навчаються в інших містах і протягом тижня проживають окремо». Дана тема актуальна для прийомних батьків та батьків-вихователів, так як в даних сім’ях виховуються 12 дітей і усі підліткового віку, троє з них є студентами навчальних закладів.

  Метою проведення групи зустрічей є розвиток уміння встановлювати партнерські стосунки, здобуття здатності бути гнучким у поведінці та розширення уявлення батьків про особливості спілкування дітей за межами дому.

  Повідомлено про прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016року №520 «Про внесення змін до пункту 8 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною».

  Проінформовано щодо змін, внесених у січні поточного року до Закону України «Про охорону дитинства», в Україні з 2016 по 2018 рік запроваджується експеримент із здійснення патронату над дитиною та роздано інформаційні листівки.

  Вдовиченко Н.І. надала змістовну інформацію щодо оформлення державної допомоги та субсидій для сімей даної категорії.

  На завершення обговорили проблемні питання, що виникають у процесі функціонування прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу та шляхи їх вирішення.