Запитання 1. Щодо термінів дії довідок внутрішньо переміщених осіб.

  Відповідь: Довідки, що були видані внутрішньо переміщеним особам з 13 січня 2016 року (включно) є дійсними та діють безстроково незважаючи на відсутність відповідної відмітки ДМС, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі – Закон), а також довідок, в яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, або будь-якого іншого приміщення, за якою ВПО фактично не проживає.

  Довідки, що були видані ВПО до 13 січня 2016 року, і які були дійсними на момент набрання чинності Закону, то такі довідки також є чинними та діють безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав передбачених Законом, а також довідок, в яких адресою місця проживання ВПО вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, або будь-якого іншого приміщення, за якою ВПО фактично не проживає.

  Довідки, в яких адресою місця проживання вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, або будь-якого іншого приміщення, за якою ВПО фактично не проживає, діяли до 20 липня 2016 року.

  З метою уникнення випадків припинення виплат ВПО після 20 липня 2016 року такі особи мають поінформувати УСЗН про своє фактичне місце проживання і отримати нову довідку.

  Запитання 2. Отримання окремої довідки на дітей у разі якщо інформацію про дитину було внесено до довідки одного з батьків.

  Відповідь: Окремі довідки на дітей видаються ВПО лише за потреби у разі звернення одного з батьків або законного представника дитини. При цьому довідка того з батьків, до якої було включено інформацію про дитину підлягає заміні з видачею нової довідки без включення до неї інформації про дітей. Відомості про батьків до довідки дитини не вносяться.

  Запитання 3. Щодо продовження здійснення соціальних виплат (у т.ч. пенсій) за довідками, що були дійсними на дату набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України № 352 (11.06.2016).

  Відповідь: Виплати, які станом на 11 червня 2016 року проводилися за дійсними довідками, продовжуються. В термін до 14 грудня 2016 року УСЗН проводить обстеження місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Наступне обстеження проводиться протягом шести місяців з дати складання попереднього акту.

  Запитання 4. Щодо порядку відновлення соціальних виплат (у т.ч. пенсій) за довідками, що втратили чинність або були скасовані відповідно до статті 12 Закону до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України № 352 (11.06.2016). Відповідь: Відновлення соціальних виплат за довідками, що були скасовані відповідно до статті 12 Закону здійснюється після видачі нової довідки відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365.

  У випадках, коли скасування довідки з підстав, визначених у статті 12 Закону, відбулося до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (14.06.2016 р.), норма щодо повторного призначення соціальних виплат лише через шість місяців не застосовується. Виплати таким особам відновлюються з дати звернення особи до органу, що здійснює відповідні соціальні виплати.

  Відновлення соціальних виплат (в тому числі пенсій) за довідками, які були чинними станом на 13.01.2016 року, але у яких була відсутня відмітка ДМС, здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 за рішенням Комісії з дня припинення виплати.