Прем'єр-міністр виступає за формування стратегії розвитку газовидобувної галузі до 2020 року

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за формування стратегії розвитку газовидобувної галузі до 2020 року.

  "Наше завдання сьогодні - сформувати стратегічний погляд, концептуальний, як ми йдемо до 2020 року, як ми забезпечимо нашу енергонезалежність, як ми будемо інвестувати в видобуток українського газу, як ми з вами заохотимо місцеві органи влади, я би сказав, територіальні громади, до співучасті у видобутку газу", - заявив Голова Уряду під час наради з обговорення заходів до підготовки нормативно-правових актів, спрямованих на розвиток газовидобувної галузі та нарощування видобутку, проведеної у рамках робочої поїздки до Харківської області у п'ятницю.

  Володимир Гройсман зауважив, що після прийняття концепції вона буде затверджена на засіданні Уряду.

  "Наступний крок - це операційний план, який є невід'ємною частиною цієї концепції, де ми будемо чітко у співпраці з Парламентом формувати… законодавчу базу там, де потрібно, там де потрібно - публічні рішення Уряду", - повідомив він.

  Прем'єр-міністр вкотре підкреслив, що один з пріоритетів роботи Уряду полягає у стимулюванні нарощення власного видобутку газу в Україні.

  "Це можливо робити тоді, коли ми чітко уявляємо, які перед нами стоять завдання, які ми маємо можливості і ресурси", - зазначив він.

  Голова Уряду зауважив, що за 25 років незалежності України нафтогазовий сектор був надзвичайно корумпованим.

  "Я думаю, що не одне покоління тих, хто мав відношення до нафтогазового сектору, а особливо паразитування на державних активах здобув серйозні статки, серйозне лоббі в Парламенті, щоби все залишилося так, як є, і ніхто нікуди, так би мовити, не рухався. Логіка була така: знищити нашу галузь, зачепитися за контракти з росіянами будь-якою ціною і фактично сісти на голку, на якій сидіти багато років, отримуючи звідти фінансові дивіденди, і все це ціною втрати нашої незалежності", - зазначив він.

  Так, протягом 2007-2010 р.р. ПАТ "Укргазвидобування" не отримала жодного дозволу на користування надрами на нові перспективні ділянки надр, зауважив Володимир Гройсман. "Фактично, просто знищували можливості України до енергонезалежності. Потім в обмін на так би мовити знижки залишили Чорноморський флот Російської Федерації в Криму. Звідти і втрата тимчасова, і окупація тимчасова Криму, і багато інших потрясінь, тому що наша економіка - ослаблена, ми не маємо і не мали ресурсів для того, щоби зміцнюватися, а на тлі популізму маємо політику руйнації і державної інфраструктури, і економіки", - зазначив він. Прем'єр-міністр зауважив, що Уряд вжив заходів з метою подолання корупції в газовій сфері та відмови від імпорту газу, запровадивши ринкову ціну на газ в Україні, стимулюючи видобуток газу та зменшення його споживання.

  "Позиція Уряду була наступною: ринкова ціна, абсолютно публічна, зрозуміла, як вона формується. Друга позиція - створення нормальних умов для збільшення видобутку газу державним компаніям, "Укргазвидобування". При чому, ми не проти приватних компаній, але чесних приватних. І наше завдання на 2020 рік – вийти з тим, щоби ми з одного боку зменшили споживання газу за рахунок енергоефективності, енергоефективних заходів, і ми бачимо потенціал, а з іншого боку, щоби ми наростили власний видобуток таким чином, щоби ми не виводили валюту за кордон і не купляли за кордоном газ, а щоби могли давати собі раду самостійно", - заявив Володимир Гройсман.