В приміщенні Жмеринської районної ради 8 вересня 2016 року відбувся пленум районної організації ветеранів під головуванням голови ради організації А.Паламарчука, за участю голови районної ради В.Малярчука, представників структурних підрозділів райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду, медичних закладів, громадських організацій. На засіданні були присутні 20 членів ради районної організації ветеранів.

  З ювілейними датами від дня народження привітали секретаря ради ветеранів О.Дуб, голів первинних ветеранських організацій з Олександрівки В.Хрипливого та Носковець Г.Ганзюка.

  А.Паламарчук розпочав засідання з оголошення порядку денного, на який винесено 2 питання: 1. Про підсумки 7 з’їзду Всеукраїнської організації ветеранів та завдання поставленні перед районними організаціями. 2. Організаційні питання.

  У доповіді А.Паламарчук виклав основні тези, які прозвучали під час 7 з’їзду в Києві. Зокрема, там йшлося про аналіз виконання завдань, поставлених на попередньому з’їзді, предметом обговорення були найактуальніші питання ветеранів, а саме: низький розмір пенсій, високі тарифи та ціни. Особливу увагу приділили питанню збереження історичної правди і традицій, патріотичного виховання молоді. Зачепили питання декомунізації, аналізували роботу комісій та комітетів. Розглядали діяльність первинних ветеранських організацій, підкреслили їх важливу роль.

  Анатолій Григорович зазначив, що в районі вперше обрано очільниками організацій ветеранів територіальних громад 6 чоловік. У зв’язку із цим спостерігаються позитивні зрушення у роботі. На з’їзді визначено пріоритет роботи всіх ветеранських організацій - це всебічний захист ветеранства, збереження історичної правди, патріотичне виховання молодого покоління, підтримка ветеранських організацій. В роботі з’їзду взяли 133 делегати. Ними прийнято резолюцію, якою роботу Всеукраїнської організації ветеранів оцінено на задовільно, а також ще ряд рішень, які направлені на відстоювання гарантій соціального захисту, пенсійного забезпечення ветеранів, сприяння розвитку волонтерського руху, поширення передового досвіду кращих очільників ветеранських організацій, розгортанню підготовки до відзначення 75 річниці Перемоги, збереження правдивої історії про часи війни, а також допомогу учасникам АТО, їх родинам та сім’ям загиблих, підтримання об’єднань учасників АТО. Оголошено огляд-конкурс на кращу ветеранську організацію. На з’їзді також відбулися вибори керівного складу організації.

  В ході обговорення доповіді виступили голови первинних організацій ветеранів з Олександрівки, Слободи Межирівської, Чернятина, Коростовець. Вони розповіли про стан справ в очолюваних організаціях, свої здобутки. Зокрема, голова первинної ветеранської організації Слободи Межирівської О.Римар поділився результатами пошукової роботи, а голова Чернятинської організації Н.Корчмарюк розповіла, що завдяки волонтерам вдалося втілити в життя два проекти – встановити пам’ятники жертвам Голодомору 1932-33 р.р. та вдовам загиблих у Великій Вітчизняній війні.

  Хвилиною мовчання вшановано пам'ять членів ветеранської організації, які нещодавно відійшли у вічність: Героя Радянського Союзу І.Ковальова, голови первинної ветеранської організації с.Біликівці С.Білана, колишнього голови Леляцької ветеранської організації І.Христофорова, а також померлого учасника антитерористичної операції на Сході України з с.Мовчани М.Заболотного.

  В ході наради виступили запрошені на зібрання гості. Начальник відділу освіти райдержадміністрації І.Цимбал розповіла про співпрацю освітян та учнів з ветеранськими організаціями, участь у спільних заходах, т.ін. Заступник начальника Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Н.Абрамова вела мову щодо пенсійного забезпечення ветеранів, відповіла на запитання. Начальник відділу з призначення соціальних допомог управління соціального захисту населення Л.Сулима інформувала про порядок надання субсидії, її види, призначення субсидії в разі наявності пільг.

  Військовий комісар Жмеринського міського об’єднаного військового комісаріату Т.Андрійчук у своєму виступі повідомив, що з березня 2014 року Жмеринщина поставила до АТО майже 1000 бійців, на теперішній час 382 ще проходять службу, підлягає звільненню 137 чоловік, втратили ми 9 чоловік, 8 з яких були у складі ЗСУ і 1 – член батальйону ОУД. Пріоритетом в нашій державі визнано військову службу за контрактом. Військовий комісар також відповів на запитання, поставлені присутніми.

  До слова запрошено голову районної ради В.Малярчука. Він висловив очільникам первинних ветеранських організацій щиру подяку за їхню діяльність. Поінформував присутніх про ситуацію, яка склалася в області із захворюванням свиней на африканську чуму. Розповів про стан справ у районі, зокрема, проведення реформ, економічну ситуацію і наслідки цього, медичне забезпечення, ін. Повідомив про здобутки Жмеринського району, особливі успіхи аграріїв. Наголосив на співпраці з сільськогосподарськими підприємствами. Більш детально зупинився на питанні об’єднання територіальних громад. Побажав усім доброго здоров’я і довголіття, запевнив у всебічній підтримці організації ветеранів з боку районної влади.

  Заступник голови ради районної організації ветеранів П.Ковальов зачитав проект постанови, якою, відповідно до поставлених завдань 7 з’їзду та вимог часу, визначено напрямки роботи, яким слід приділити максимум уваги.

  На завершення засідання пленуму було вирішено ряд питань організаційного характеру.