Жмеринське об’єднане управління Пенсійного фонду Вінницької області інформує:

  Отримання пенсії після тривалої неоплати

  За нормами ст.49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон) виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду припиняється, зокрема, у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд.

  Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати.

  Водночас, пунктом 1.5 розділу 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 25.11.2005р. № 22-1, передбачено, що заява про поновлення виплати пенсії подається особисто або його законним представником (особа, яка виконує функції опікуна і піклувальника для недієздатних пенсіонерів) до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку, як одержувача пенсії.

  Виплату пенсії, буде поновлено після звернення особисто із заявою та документом, що посвідчує особу (паспорт).

  Відповідно до пункту 1 ст.46 Закону нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.

  Звертаємо увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» визначено, що призначення (поновлення) пенсій внутрішньо переміщеним особам відбувається на підставі рішення комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, після проведення перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщеної особи.