Відповідно до змін, внесених у січні поточного року до Закону України «Про охорону дитинства», в Україні з 2016 по 2018 рік запроваджується експеримент із здійснення патронату над дитиною.

  Сімейний патронат – це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, та визначення форми її влаштування.

  Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї.

  Особливості патронатної сім’ї є те що: Патронатним вихователем може бути громадянин України віком від 35 до 60 років для жінок, до 65 років для чоловіків, які мають вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї

  Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною..

  У разі якщо дитина залишилася без батьківського піклування та потребує термінового влаштування, вона може бути передана до сім’ї патронатного вихователя на підставі наказу служби у справах дітей та акту про факт передачі дитини. Протягом п’яти робочих днів з дня передачі дитини органом опіки та піклування приймається відповідне рішення про патронат над дитиною.

  Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.

  Фінансування послуги сімейного патронату у 2016-2018 рр. – за рахунок коштів державного бюджету, з 2019 року - за рахунок коштів місцевих бюджетів (районів, міст, об’єднаних територіальних громад).

  Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя.

  За інформацією звертайтеся до Жмеринського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: вул.Грушевського,23 /районний Будинок культури/ м.Жмеринка тел. 2-16-44