Таке головне завдання поставлено перед жителями Жмеринщини на розширеному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Засідання відбулося 6 вересня 2016 року в залі засідань районної ради під керівництвом в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Жмеринському районі М.Горбатюка за участю очільників територіальних громад.

  Ситуація щодо небезпечної хвороби свиней в Україні є досить напруженою і має тенденцію до ускладнення. До відома учасників зібрання доведено інформацію про випадок захворювання свиней на АЧС в господарстві ФОП Подолян О.В. смт.Кирнасівка Тульчинського району Вінницької області у зв’язку із чим є необхідність підвищити ефективність проведення заходів щодо профілактики та недопущення виникнення африканської чуми свиней на території району. Проектом рішення комісії, яке підтримали одноголосно передбачено, в першу чергу, дотримання ветеринарного законодавства всіма суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням свиней, забоєм та переробкою, зокрема щодо закритого режиму роботи. Особливо наголошувалося на контролі за переміщенням свинопоголів’я, продуктів свинарства, функціонуванням ринків продажу живих тварин та продуктів тваринного походження, переміщенням тварин і продуктів тваринництва на автошляхах. Затверджено ряд інших профілактичних заходів, направлених на попередження виникнення захворювання.

  Комісією також розглянуто питання щодо випадку, який стався в с.Кармалюкове. А саме, жителями села було підібрано бродячого кота, який в подальшому наніс подряпини господарю. Після його умертвіння та проведення лабораторного дослідження, виявлено збудник сказу. У зв’язку із цим населений пункт та прилеглі до нього території рішенням комісії оголошено неблагополучним та запроваджено карантинні заходи.

  Дане рішення буде доведено до відома зацікавлених осіб.