Вівторок 6 вересня 2016 року став днем жалоби для Жмеринського району. Громада прощалася зі своїм героєм-земляком, який боронив нашу Вітчизну на Сході країни.

  Трагічну звістку район отримав 3 вересня. В Харківському військовому шпиталі помер житель с.Мовчани Заболотний Микола Петрович.

  Народився Микола Петрович 28 січня 1972 р. в с.Мовчани в родині колгоспників.

  Навчався в Мовчанській восьмирічній школі, яку закінчив в 1988 році. Навчався в Барському СПТУ, де здобув спеціальність столяра.

  З 1990 про 1993 роки – відбував строкову військову службу на Чорноморському військовому флоті в м.Севастополь. Демобілізувався у звані старшини.

  Працював механізатором в колгоспі. Після його розпаду заробляв на прожиття де прийдеться.

  В серпні 2015 року був мобілізований для підготовки в зону АТО. З 1 квітня 2016 року був відправлений до військової частини В 0927. Брав участь у бойових діях в Луганській та Донецькій областях, неодноразово був поранений.

  До Харківського військового шпиталю потрапив із запаленням легень, де й помер 3 вересня 2016 року. Смерть наступила внаслідок серцево-легеневої недостатності.

  Від громадянського шлюбу має доньку Наталю, яка за лічені години до його смерті подарувала йому онука.

  До мобілізації проживав в с.Мовчани з матір’ю Заболотною Зоєю Григорівною.

  Поховано Заболотного Миколу Петровича 6 вересня 2016 року в с.Мовчани на місцевому кладовищі. У церемонії поховання взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації Ю.Колесник, заступник голови районної ради В.Бігас, військовий комісар Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Т.Андрійчук, Мовчанський сільський голова Г.Проць, голова первинної ветеранської організації с.Мовчани Л.Морозова. Прийшли попрощатися з героєм односельці, однокласники, друзі, знайомі, бойові побратими.

  Покійного супроводжувала почесна варта та військовий оркестр. Заупокійну панахиду проводив благочинний УПЦ протоієрей Ярослав. Останній шлях воїна-захисника був встелений квітами, обабіч дороги стояли школярі з квітами та лампадками.

  На знак справжнього мужнього воїна випущено в небо троєкратний залп, прозвучав Державний Гімн України.

  Згідно розпорядження голови Жмеринської районної державної адміністрації від 05.09.2016 р. № 258, у зв’язку із смертю учасника антитерористичної операції на Сході України жителя с. Мовчани Заболотного Миколи Петровича, з метою вшанування його пам’яті 6 вересня 2016 оголошено в районі днем жалоби.