Досвід Вінниці у проведенні реформ буде розповсюджений по всій Україні – Президент на святкуванні Дня міста

  Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистостях з нагоди Дня міста у Вінниці та привітав мешканців зі святом.

  Глава держави зазначив, що нині Вінниця може називатись європейською, туристичною, інноваційною столицею України. Президент нагадав, що ще 20 років тому про Вінницю говорили: гарне місто, але провінційне. «Тепер же ніхто не наважиться назвати місто провінційним», - зауважив Петро Порошенко.

  За словами Президента, сьогодні до Вінниці приїжджають і з інших міст України вчитись як відривати прозорий офіс надання адміністративних послуг, як будувати нові котельні, запускати нові трамваї, переробляти сміття. «Ключова позиція – люди не повинні бачити проблеми, проблеми влада має вирішувати», - наголосив він.

  «Вінницька влада продемонструвала всій Україні, всій Європі і всьому світу, що вона ефективна і вміє вирішувати проблеми. Зараз треба навчити інших вирішувати проблеми по всій Україні, так як це навчились робити у Вінниці», - сказав Петро Порошенко.

  Президент наголосив, що задля цього була започаткована децентралізація. «Децентралізація – це означає права, владу, гроші і відповідальність треба передати громадам», - сказав він.

  Президент зазначив, що міський голова Сергій Моргунов повідомив, що бюджет розвитку міста збільшився у 5 разів у 2013 році він складав 100 млн грн., а в 2016 році – 500 млн грн. «Це означає, що громада нарешті сама має вирішувати як їй розвиватися, що будувати, як контролювати владу, яким чином нести відповідальність», - додав Президент.

  За словами Глави держави, були зроблені важливі кроки по децентралізації і ми рішуче будемо продовжувати цю тверду позицію.

  «Досвід, який є у Вінниці, буде розповсюджений і щодо великої кількості реформ. Реформ, які вже відбуваються і будуть продовжені по всі нашій державі», - сказав Петро Порошенко.

  Президент наголосив, що ці реформи і ці зміни відбуваються у надважких умовах – в умовах війни. «Я хочу подякувати Вінниці і вінничанам, за те що вони зробили максимальний внесок для того, щоб захистити Батьківщину, боронити її від російського агресора. 11 тис. вінничан у всіх хвилях мобілізації і добровольцями стали на захист Батьківщини», - сказав Петро Порошенко.

  За словами Глави держави, сьогодні успішно триває кампанія по укладенню контрактів на службу в Збройних Силах України. «Я дуже дякую за те що ми зараз, спираючись на Збройні Сили, Нацгвардію, Службу безпеки України і інші силові підрозділи, можемо впевнено дивитись у майбутнє», - сказав Петро Порошенко.

  Президент нагадав, що 24 серпня під час святкування Дня Незалежності України вся країна дивилася на військовий парад. «Це був звіт про те, що ми зробили за два роки зі Збройними Силами – ми їх створили. Сьогодні наша головна сила – це не танки, артилерія, системи залпового вогню чи ракети. Головна наша сила – це український воїн і Збройні Сили України, які є опорою нашої незалежності. Ми завжди про це пам’ятаємо», - сказав Президент.

  Глава держави також поспілкувався з мешканцями міста, подякував вінничанам за теплі вітання та привітав їх зі святом міста.

  Перед початком урочистостей з нагоди Дня міста Президент оглянув трамвай, який уже курсує на міському маршруті після капітальної реконструкції. Найважливіше – трамвай пристосовано для людей з інвалідністю – одна із його секцій облаштована низькою підлогою з двома місцями для інвалідів на візках і пандусом.

  Крім того, трамвай обладнано транзисторною системою керування двигунами з рекуперацією, інформаційною системою, системою внутрішнього та зовнішнього відеоспостереження, ручним контролем керування вагоном, приводом керування пантографом, встановлено сенсорні кнопки відкриття дверей та інфрачервоні датчики від затискання. Також оновлено салон – покращено тепло, звукоізоляційні та вентиляційні характеристики, встановлено кондиціонер в кабіні водія. Є безкоштовний wi-fi. Термін реконструкції з переобладнанням – 4 місяці. Вартість робіт склала 8 млн грн.

  В урочистих заходах також взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов.