В Жмеринській районній державній адміністрації 1 вересня 2016 року відбулася зустріч представників районної та міської влади з громадськістю з питань забезпечення ліками пільгових категорій населення для амбулаторних хворих за рецептами лікарів. У зустрічі взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, головні лікарі ЦРЛ Р.Боровський, РМЦПМСД О.Калінський, депутат районної ради А.Стемповський, депутати міської ради Б.Боровський та Ю.Світлак.

  Надавав пояснення головний лікар Жмеринського районного центру первинної медико-санітарної допомоги О.Калінський. Він інформував присутніх, що на забезпечення громадян пільгових категорій ліками надано державну субвенцію в розмірі 700 тис.грн., на сесії районної ради додатково виділено ще 150 тис.грн., але потреба значно перевищує цю суму. Забезпечення медикаментами здійснюється в межах виділених асигнувань. Міські жителі мають легший доступ до аптечної установи, тому серед пільговиків, які отримали ліки – 60% жителі міста.

  Депутатами районної ради прийнято звернення до депутатів міської ради з проханням про виділення коштів з міського бюджету на забезпечення пільговими ліками.

  В.о. головного лікаря КУ «Жмеринська лікарня відновного лікування», депутат міської ради Б.Боровський як голова комісії, яка займається питаннями охорони здоров’я ініціюватиме розгляд проблемного питання на сесії міської ради, звертатиметься до керівництва аптеки з проханням відпускати ліки за пільговими рецептами в борг.

  Начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації О.Ярмоленко підтримав думку про необхідність звернутися до очільників територіальних громад з проханням взяти участь у співфінансуванні ліків для людей з інвалідністю.

  Після довготривалої дискусії представники громадськості з розумінням поставилися до факту відсутності достатнього фінансового ресурсу та підтримали пропозиції районної державної адміністрації щодо шляхів вирішення даної проблеми.