Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликає місцеву владу використовувати зростання місцевих бюджетів у результаті реформи з децентралізації на заходи з енергоефективності та вирішення інших проблем громади, а не зберігати їх на депозитах у банках заради відсотків. Про це Голова Уряду заявив, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у середу, 31 серпня.

  "Колеги, коли нам потрібно стати енергоефективними, інвестувати в інфраструктуру для створення нових робочих місць, змінювати умови навчання, лікування, не можна кошти відправляти на депозити в банки, тоді як проблеми людей залишаються невирішеними. Мільярди, які мають працювати на українських громадян, деякі муніципалітети просто зберігають на постійній основі на депозитних рахунках. Інвестуйте в енергоефективність! Інвестуйте в енергоефективність", – закликав Володимир Гройсман органи місцевого самоврядування.

  Такі заходи дозволять заощаджувати кошти на енергоресурсах, збільшать доходи місцевих бюджетів і підвищуватимуть конкурентність міст, сіл, селищ, порівняно з відсотками з депозитів, які короткочасно отримають місцева влада.

  Прем'єр-міністр зазначив, що в рамках децентралізації сьогодні на рахунках місцевих бюджетів є кошти. Також є і буде збережено ресурси Державного фонду регіонального розвитку та субвенція на соціально-економічний розвиток. "Але хочу підкреслити, що безпосередньо, в тому числі і відповідальність, лежить на органах місцевої влади", - зауважив Володимир Гройсман.