Старт нового навчального року розпочався із традиційної конференції педагогічних працівників району, яка відбулась 30 серпня 2016 року в залі засідань районної ради за участю голови райдержадміністрації Олега Легези, голови районної ради Василя Малярчука, голови правління Всеукраїнського об’єднання «Учасників бойових дій та волонтерів АТО» Анатолія Слівінського.

  З піднесеним урочистим настроєм зібралась плеяда освітян району підвести підсумки роботи у минулому 2015 – 2016 н. р. та окреслити перспективи на новий навчальний рік.

  Багато щирих, теплих слів вдячності та побажань звучало цього дня на адресу вчителів. Та, особливо приємно їх було чути від маленьких школярів із Браїлова, які розпочали урочисте зібрання.

  Начальник відділу освіти райдержадміністрації Інна Цимбал представила загалу нових заступників директорів Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Кацмазівської ЗОШ І-ІІ ст. Вона подякувала педагогам, які вирішили покинути посаду. Із рук очільників району вони отримали букети квітів. А новопризначеним на посаду побажала великих успіхів.

  По – особливому віншували колег, які вперше переступлять поріг школи. Цього року освітянську когорту поповнили 12 молодих педагогів.

  В своїй доповіді начальник відділу освіти райдержадміністрації Інна Цимбал детально охарактеризувала стан справ в освітянській галузі , з гордістю розповідаючи про останні досягнення. А пишатись є чим: освіта Жмеринського району визнана на рівні області однією з найкращих. Про це говорять результати районних, обласних предметних олімпіад, зовнішнього незалежного оцінювання, ін. Протягом 2015 – 2016 н.р. учні району здобули 13 призових місць в обласних конкурсах. Медалісти ввійшли в трійку лідерів Вінницької області за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Значно покращилась матеріально – технічна база навчальних закладів. За що Інна Володимирівна дякувала за підтримку очільникам району.

  Цього року за шкільні парти сядуть 3019 дитини. 340 переступлять поріг загальноосвітніх закладів вперше. Прикро визнавати, що минулого року ця цифра була на 35 більша. В шести школах перші класи будуть відсутні.

  Проблемою закладів І-ІІІ ступенів є наповненість 10 – 11 класів. Адже із 263 учнів, які закінчили 9 класів в 10 клас перейшло всього 87. Тому, очільник освіти району закликала провести роботу та переконувати батьків про доцільність навчання у середній школі. Проявляти велику турботу закликала Інна Цимбал до дітей учасників АТО, переселенців.

  Після доповіді 19 педагогів району отримали Грамоти Департаменту освіти та науки Вінницької облдержадміністрації.

  З початком нового навчального року та успіхами в попередньому освітян вітав голова райдержадміністрації Олег Легеза.

  Він щиро дякував за навчання та виховання майбутнього покоління.

  Побажав великих здобутків молодим учителям. Висловив слова поваги та подяки учителям - ветеранам, які нині із сивиною на скронях продовжують вболівати за школу. Від себе та голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія зичив усім здійснення найзаповітніших мрій, тепла, радості та затишку в родинах.

  До слів привітань приєднався голова районної ради Василь Малярчук. Він подякував за працездатність, великий творчий потенціал, продемонстровані під час проведення ремонтних робіт в навчальних закладах. А також висловив пропозицію провести зібрання всього активу освітян району для того, щоб обговорити всі проблемні питання освіти району та знайти шляхи їх вирішення.

  Щиро дякував від себе особисто та бійців, які знаходяться в даний час на передовій в східних областях України голова правління Всеукраїнського громадського об’єднання «Учасників бойових дій та волонтерів АТО» Анатолій Слівінський за високий патріотизм, небайдужість, передачу малюнків, поробок, слів підтримки воїнам АТО та кошти в сумі 12 тис. грн.., які цього річ освітяни зібрали під час благодійного концерту «Молюсь за тебе, Україно!».

  На знак вдячності Анатолій Славінський передав педагогам Жмеринщини Державний прапор України, розписаний словами подяки від воїнів.

  Після слів привітань присутні перейшли до обговорення доповіді.

  В обговоренні взяли участь директор Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Жарук Л.В., директор Сербинівського НВК Трач Т.П., завідуюча ДНЗ с.Жуківці Гаврилюк З.М.

  Завершив обговорення голова ради районної об’єднаної профспілки працівників освіти Сергій Бойчук .