ДНЗ «Браїлівський професійний ліцей» - один з найстаріших професійно-технічних закладів області, який було засновано у 1933 році і який пройшов шлях від сільськогос подарської школи до професійного ліцею.

  Наш ліцей нагороджений 2 Срібними та 1 Бронзовою медалями організаторами Міжнародних виставок-презентацій «Інновації в освіті», «Сучасні навчальні заклади України» за впровадження інновацій у навчально-виховний процес, Дипломами та Почесними грамотами. Це заслуга всього педагогічного і учнівського колективів.

  Наші педагоги мають нагороди МОН України, департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації за використання сучасних форм і методів навчання, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій. З метою обміну досвідом роботи та його поширення, на базі ліцею проходять обласні семінари старших майстрів, методистів, викладачів спецдисциплін, практичних психологів ПТНЗ Вінницької області.

  Педагоги ліцею беруть участь у виставках, фестивалях, творчих конкурсах та проектах, друкують статті у науково- методичних виданнях: «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини», «Професійно - технічна освіта: інноваційний досвід, перспективи» (Суханова К.В.- директор, Скульський О.В.- заступник директора з навчально-виховної роботи, Суханов В.С.- керівник фізвиховання, Базилюк Н.В. - методист, Драчевська О.А. - вихователь, Ковтун Л.А., Черній П.І., Базилюк М.Й. - викладачі спецдисциплін, Яніцька Л.М., Рознюк І.П., Гаврилюк В.В., Порощук В.М., Свіріда Р.П., Луньов О.П. - майстри виробничого навчання, Сваричевська Т.В., Бомк М.А., Черній О.С., Укста В.Ю. - викладачі загальноосвітніх предметів) та журналах «Профтехосвіта», «Професійно-технічна освіта» (методист Базилюк Н.В., викладач спецдисциплін Ковтун Л.А., майстер в/н Яніцька Л.М.).

  Щорічно 15-20% випускників отримують дипломи з відзнакою, є медалістами. У цьому році Бомк Катерина, випускниця, нагороджена золотою медаллю за високі досягнення у навчанні, Зайченко Оксана нагороджена дипломом ІІІ ступеню Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА за підсум- ками ІІІ етапу VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка та дипломом ІІІ ступеню за підсумками ІІІ етапу ХVI Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика; учениці Сідлецька Вікторія та Зализюк Юлія нагороджені дипломами НМЦ ПТО за зайняте ІІІ місце в обласному учнівському конкурсі з англійської мови «Моя Україна»; Кучер Михайло, Паламарчук Олександр нагороджені Дипломами І ступеня Міністерства освіти і науки як переможці Всеукраїнської виставки-конкурсу науково- технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», Пасько Наталя, Заєць Дмитро, Волошина Руслана гідно представляли навчальний заклад на обласному фестивалі художньої самодіяльної творчості учнів ПТНЗ «Подільські зорі», де зайняли призові місця. Наші спортсмени зайняли ІІІ місце в обласній спартакіаді учнів ПТНЗ.

  Один із пріоритетних напрямів розвитку ліцею є розвиток автотранспортного напряму. Ліцей є повноправним членом обласної Асоціації ав- топеревізників. Тісна співпраця із соціальними партнерами сприяє покращенню матеріально-технічної бази, підвищенню якості проходження виробничої практики, залученню роботодавців до участі у навчально-виховному процесі. Це нам вдалось продемонструвати на IV регіональному фестивалі- виставці технічної творчості учнів професійно-технічних навчальних закладів «Творча молодь Вінниччини», де серед багатьох наших напрацювань було представлено сучасний комп’ютерний автотренажер для відпрацювання практичних навичок водіння та прилад для промивання форсунок, якими зацікавилось керівництво навчальних закладів області. Ліцей вже зустрічав гостей з інших ПТНЗ для обміну досвідом.

  Дякуючи спільним зусиллям педагогів, учнів, батьків, громадськості ліцей продовжує славні традиції у підготовці кваліфікованих робітників.

  Н. Базилюк, методист