Як і всю іншу техніку, кондиціонери потрібно використовувати правильно, а значить треба дотримуватися деяких рекомендацій.

  До моменту придбання домашнього кондиціонера визначтеся з його цільовим призначенням, а саме: він буде виконувати функцію тільки охолодження чи й обігріву.

  Вибираючи кондиціонер, прислухайтеся до порад професіоналів, почитайте відгуки споживачів про моделі які вас зацікавили. Але не варто забувати, що при виборі кондиціонера необхідно орієнтуватися на свої індивідуальні побажання, засновані на способі життя, плануванні і площі квартири, адже від цього залежить і потужність кондиціонера, і його тип.

  У перший час після установки кондиціонера намагайтеся не «гратися» з різкими перепадами температур. Постійно тримайте під контролем температуру повітря в приміщеннях, намагайтеся дотримуватися допустимої різниці температур між повітрям всередині і зовні будівлі – 8-10 градусів.

  Необхідно адаптуватися до зниження температури поступово і вибрати для себе найбільш комфортну. Не спрямовуйте потік повітря кондиціонера безпосередньо на людину, що знаходиться в приміщенні з кондиціонером. Намагайтесь направити його уздовж стелі - холодне повітря опуститься вниз, а ви зможете уникнути переохолодження.

  Якщо у вас є маленькі діти, не варто пускати їх гратися на підлогу при працюючому в режимі охолодження кондиціонері.

  Не забувайте частіше змінювати фільтри в кондиціонері, адже в них накопичуються пил, бруд і небезпечні мікроорганізми. Регулярне очищення фільтрів збільшить термін використання кондиціонера, а ви зможете завжди дихати чистим повітрям.

  Не лінуйтеся перечитувати інструкцію щодо використання приладу.

  Для дітей перегрівання організму гірше, ніж переохолодження, тому використання кондиціонера в дитячих закладах бажане.

  І все-таки, незважаючи на очевидну користь кондиціонера в екстремальну спеку, потрібно знати, що його використання може мати і негативні наслідки, навіть при правильній установці і експлуатації.

  Вибір залишається за вами!

  Завідувач НКП ЦЗ та БЖД м. Жмеринка Осаулов О.П