Плюси засмаги :

  - у помірній кількості сонячні промені сприятливо діють не лише на шкіряні захворювання (псоріаз, нейродерміт, екзема та інше) але сприяють виробленню вітаміну Д «сонячного гормону», якій підсилює імунітет і виявляє цілющій вплив на кровообіг (покращує циркуляцію крові, нормалізує тиск;

  - дякуючи ультрафіолету, також прискорюється синтез вітаміну Д, якій забезпечує засвоєння кальцію і фосфору, допомагає зміцнювати м’язи, кістки, сприяє за живленню ран і підвищує загальний тонус організму.

  Мінуси засмаги :

  - надмірне перебування на сонці згубно діє на шкіру. Вона передчасно старіє (вже до 35-40 років шкіра набуває ознаки старіння), стає грубою дряблою і зморшкуватою, а в майбутньому може розвинутись рак шкіри. Ризик захворіти на рак шкіри подвоюється, якщо в молодому віці людина отримала два і більше серйозних сонячних опіків.

  - при наявності таких дефектів шкіри як пігментні плями і численні або великі родимки – потрібно звести засмагу до мінімуму і проконсультуватися у лікаря – дерматолога. А людям, що хворіють на дерматит, бажано взагалі не приймати сонячні ванни.

  - дуже обережно необхідно ставитись до засмаги людям з підвищеним кров’яним тиском, з порушенням функції печінки і серця, а також, людям, хворим на туберкульоз.

  - не рекомендується також засмагати вагітним жінкам, які дуже чутливі до ультрафіолету, оскільки в них виробляються гормон, який створює пігмент, у результаті чого на обличчі можуть проявитися коричневі плями (хлоазма).

  ЗАСМАГАЙТЕ АЛЕ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ'Я !

  Завідувач НКП ЦЗ та БЖД м. Жмеринка Осаулов О.П