В Жмеринській районній державній адміністрації 22 серпня 2016 року відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського. Заслуховувалося питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней.

  За інформацією, яку надав в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Жмеринському районі М.Горбатюк, ситуація щодо небезпечної хвороби свиней в Україні є досить напруженою і має тенденцію до ускладнення. Станом на 16.08.2016 р. залишається 21неблагополучний пункт з АЧС.

  Заступник начальника управління Держпродспоживслужби в Жмеринському районі Р.Пустовий зачитав проект рішення, яким запроваджується ряд заходів, спрямованих на недопущення занесення та розповсюдження збудника хвороби на території району та підвищення ефективності проведення профілактики. Враховуючи ситуацію, яка склалася, за даний проект члени комісії проголосували одностайно. Зокрема, ним передбачено здійснення відповідними службами контролю за переміщенням живих свиней та продуктів їхнього забою, проведення реєстрації та ідентифікації тварин. На території сільських, селищної рад слід припинити функціонування стихійних ринків з реалізації живих тварин та продуктів тваринного походження. Свиногосподарства поповнювати тваринами лише з територій і господарств, благополучних щодо заразних хвороб, в т.ч. і африканської чуми свиней.

  Дане рішення буде доведено до зацікавлених осіб, питання щодо запобігання занесенню та розповсюдженню африканської чуми свиней буде винесено на обговорення з очільниками територіальних громад.