В Жмеринському районі відзначено 25-у річницю незалежності України. Урочистості з нагоди визначної дати відбулися в районному будинку культури за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості району.

  Жмеринчани підійшли до свята з чималими здобутками. По-святковому вбрані світлиці територіальних громад милували око виробами народних умільців, дарами полів та садів нашого краю.

  Офіційна частина свята розпочалася внесенням Державного прапора України до зали та звучанням Державного Гімну України.

  Данину шани віддали учасники зібрання пам’яті загиблих земляків, які боронили суверенітет та територіальну цілісність нашої Батьківщини на Сході України та незламному борцю за свободу і незалежність свого народу – Т. Шевченку, схиливши голови у хвилині мовчання. До пам’ятних знаків героям право покласти квіти надано кращим представникам громадськості району.

  Вітаючи присутніх зі святом, голова районної державної адміністрації Олег Легеза доповідав про досягнення, яких домігся район впродовж останнього року. Він зазначив, що сьогодні можна із гордістю сказати - нам є чим порадувати неньку Україну в її ювілей. Кожен із нас вніс свою частку в загальну справу на благо добробуту району. Гарний подарунок до свята отримала Станіславчицька громада - відкриття сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. З рекордними результатами завершили збирання ранньої групи зернових аграрії - 91 тисяча 495 тонн збіжжя, при врожайності 55,1 центнерів з гектара у Жмеринському районі ще не було ніколи. За 7 місяців поточного року бюджет району перевиконано на 26,4 %. Надходження до місцевих бюджетів збільшились на 49,7 %, промисловими підприємствами району вироблено продукції на суму 26,4 млн. грн., що більше в порівнянні із відповідним періодом минулого року на 11,9 млн.грн. В районі забезпечено повне сприяння інвесторам у всіх галузях економіки. За І півріччя 2016 року підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 19,2 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 400 тис.грн. більше минулорічного показника. Район є лідером серед написання програм розвитку територіальних громад та впевнено займає п’яту позицію в області. Активно працюємо в напрямку енергозбереження, на що спрямовано 3 млн.586 грн.. Забезпечено стабільну виплату всіх передбачених законодавством соціальних допомог та пенсійних зобов’язань. Особлива увага приділяється учасникам антитерористичної операції. В районі проживають 264 демобілізованих учасника АТО, з яких 235 користуються пільгами з 75% знижкою на житлово-комунальні послуги, 4 учасника користуються 100% пільгами., 315 учасника бойових дій отримали земельні ділянки. Велику втіху маємо від перемоги наших школярів - 13 призових місць в обласних олімпіадах. Наші медалісти ввійшли в трійку лідерів Вінницької області за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Маємо позитивні зрушення і в медичній галузі, в закладах культури та інших сферах життєдіяльності. За це голова райдержадміністрації щиро дякував невтомним, сумлінним трудівникам, хто своєю щоденною працею примножує добробут жителів району та прославляє наш край. Побажав усім міцного здоров’я, добра, злагоди та миру, щоб майбутнє для всіх нас та наших родин було світлим і щасливим.

  До привітань приєднався заступник голови районної ради В.Бігас.

  За дорученням обласного керівництва О.Легеза та В.Бігас вручили Почесну грамоту Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради з грошовою винагородою учаснику бойових дій Острожнюку Олександру Петровичу, жителю смт.Браїлів.

  Очільники району спільно з військовим комісаром Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Т.Андрійчуком Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, грошовими нагородами відзначили 15 учасників антитерористичної операції на Сході нашої країни за вагомий внесок у збереження суверенітету й територіальної цілісності держави, високий патріотизм і активну громадську позицію. Зал стоячи оплесками вітав своїх героїв.

  Відзнаки району та грошову винагороду отримали ще 31 кращий працівник різних сфер району за значний внесок у соціально-економічний розвиток краю, сумлінну і плідну працю, з нагоди відзначення 25-ї річниці незалежності України.

  За вагомі виробничі досягнення наполегливу працю, активну громадську позицію, значний особистий внесок у розвиток народногосподарського комплексу на міськрайонну Дошку пошани занесено 4 кращі трудові колективи та 27 кращих працівників і представників громадськості району. Свідченням цьому стали вручені їм свідоцтва.

  Гарний настрій та відчуття урочистості події на заході створювали працівники районного будинку культури та артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії.