Саме до 25-річниці незалежності України були приурочені урочистості 19 серпня 2016 року в с.Станіславчик Жмеринського району з нагоди повного завершення реконструкції будівлі, в якій тепер функціонує амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

  Задум з колишньої шкільної будівлі створити сучасний, а головне, усім так потрібний заклад охорони здоров’я, виник ще в 2007 року. Відтоді й потроху його стали реалізовувати. Спільними зусиллями громади, спонсорів, меценатів, сільської ради на чолі з В.Перепечаєм, відділу охорони здоров’я (О.Ярмоленко), районного центру первинної медико-санітарної допомоги (О.Калінський), за вагомої підтримки районної державної адміністрації та районної ради, а також керівництва області задум реалізовано. Всього на це освоєно 1,5 млн. грн. з районного бюджету та 100 тис. грн.. спонсорських коштів.

  Перших пацієнтів заклад прийняв ще в минулому листопаді, цього ж року облаштовували фасад та робили благоустрій і озеленення прилеглої території. Медичний заклад забезпечено всім необхідним сучасним обладнанням, штат укомплектовано відповідними професійними кадрами. Обслуговуватимуться тут не тільки станіславчани, а й жителі прилеглих сіл. В Станіславчику ж амбулаторія буде не тільки виконувати своє призначення, а стане справжньою окрасою села.

  Привітати громаду з визначною подією прибули до Станіславчика перші особи області та району: голова Вінницької облдержадміністрації В.Коровій, керівник апарату облдержадміністрації В.Бойко, голова обласної Ради А.Олійник та його перший заступник Л.Щербаківська, директор Департаменту охорони здоров’я Л.Грабович, голова райдержадміністрації О.Легеза та заступник голови районної ради В.Бігас. Гостей зустрічали очільник Станіславчицької громади В.Перепечай та завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини Н.Єрьоменко. Станіславчата частували поважних гостей хлібом – сіллю.

  У своїх промовах високопосадовці висловлювали радість від того, що в такий важкий для України час, вона будується, відкриває об’єкти соціальної сфери, дбає про людей. Щиро дякували за згуртованість громаді, небайдужість та вагому підтримку спонсорам, меценатам, небайдужим людям та посадовим особам, які доклали свої зусилля для реалізації проекту. Їх нагороджено подяками районної державної адміністрації та районної ради.

  З нагоди відкриття закладу в цей день дарували подарунки. В.Коровій презентував пральну машину, меценати, які постійно підтримують починання станіславчан залишили медичним працівникам на згадку про себе: генеральний директор ТОВ «Курланд» Т.Федоренко – плазмений телевізор, депутат Жмеринської районної ради 7 скликання, начальник виробничого підрозділу регіональної філії ПАТ Південно – Західна залізниця Вінницький будівельно – монтажний поїзд Ю.Твердохліб – комп’ютер.

  Після символічного перетину червоної стрічки присутні на святковому дійстві змогли оглянути приміщення амбулаторії, побачити затишну палату для прийому процедур, зручні кабінети та маніпуляційні, лабораторію, ознайомитися із системою опалення та поспілкуватися з персоналом.

  Завершився захід спільним фото на добру згадку.