В рамках програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів державний банк - Ощадбанк надає кредити.

  Населення Жмеринського району прагне зменшити витрати на комунальні послуги і підвищити енергоефективність власного житла та долучається до державної програми з утеплення. Вона доступна всім.

  Протягом минулого 2015 року оформили «теплий» кредит та згодом отримали компенсацію від держави 122 жителі Жмеринського району та міста Жмеринки на суму 1699,8 тис. грн. У поточному 2016 році протягом 1 півріччя оформлено кредити 35 особам на суму 823,0 тис. грн. Протягом 2013-2015 років три комунальні об’єкти району переведені з природного газу на альтернативні види палива, а саме:

  • - Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Чернятин;
  • - Браїлівська загальноосвітня школа І-ІІ ст..;
  • - Браїлівський дитячий навчальний заклад «Вишенька».

  Загальна сума коштів, витрачених на дані цілі, складає 1,1 млн. грн.

  У 1 півріччі 2016 року завершено реалізацію заходів по енергозбереженню по таких об’єктах:

  • 1.Утеплено стіни фасаду Амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Станіславчик;
  • 2.Замінено вікна та двері в Стодулецькому сільському клубі, в Кам’яногірському будинку культури, в Чернятинському будинку культури; 3.Замінено вікна в Котостовецькому сільському клубі;
  • 4.Замінено вікна, двері та встановлено модульну котельню в Северинівському будинку культури;
  • 5.Замінено двері в Могилівському будинку культури.

  Загальна сума коштів, витрачених на дані об’єкти, складає 3,586 млн. грн.

  В районі розпочато реалізацію проектів по переведенню котелень на альтернативні види палива:

  1.Станіславчицькою ЗОШ І-ІІІ ст. виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення робіт по заміні газового котла на твердопаливний. Загальна вартість проекту 1169,6 тис. грн.

  2.Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Мартинівка отримала кошти з місцевого бюджету в сумі 30,0 тис. грн. на енергозберігаючі заходи (заміна вікон на металопластикові). До кінця 2016 року планується заміна газового котла на твердопаливний. Загальна вартість проекту 818,4 тис. грн.