Сьогодні, 3 червня, у залі Жмеринської районної державної адміністрації мали змогу в онлайн включенні приєднатись до засідання Палати місцевих рад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який відбувався в м. Хмельницький.

  «Конгрес - це потужний інструмент вирішення ключових проблем у діяльності місцевого саморегулювання. Ми вважаємо, що він стане найбільшим майданчиком в Україні найближчим часом для вирішення нагальних проблем і діяльності органів місцевого самоврядування, їхніх спільнот та асоціацій», - на початку засідання заявив Керівник Офісу Президента України Андрій Борисович Єрмак.

  Президент України Володимир Зеленський проінформував про наміри ініціювати спільно з урядом та парламентом законопроекти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема щодо вдосконалення плати за землю, податку на нерухоме майно, на доходи фізичних осіб, єдиного й транспортного податків. Також Глава держави наголосив, що уважно стежить за процесами передачі громадам об’єктів комунальної власності. Президент акцентував увагу на важливості фінансової самостійності місцевих бюджетів та спроможності територіальних громад.

  Головою Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад обрано Львівського міського голову Андрія Садового, його заступниками - мерів Житомира та Дніпра Сергія Сухомлина й Бориса Філатова.

  В онлайн включенні взяли участь представники усіх територіальних громад Жмеринського району.